Publicitate

IMA CARGO TRANS SRL

CUI: 34752466 J3/960/2015 SRL Argeş, Municipiul Piteşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 34752466
Cod înmatriculare J3/960/2015
EUID ROONRC.J3/960/2015
Data înmatriculării 2015-07-08
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 11 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Argeş, Municipiul Piteşti, CONSTANTIN RĂDULESCU-MOTRU, 5, P1a, A, 3, 12, 110300

Țară: România
Județ: Argeş
Localitate: Municipiul Piteşti
Stradă: CONSTANTIN RĂDULESCU-MOTRU
Număr: 5
Bloc: P1a
Scară: A
Etaj: 3
Apartament: 12
Cod poștal: 110300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 737.585 RON 766.142 RON 814.969 RON −56.475 RON −48.827 RON 148.931 RON 92.190 RON 56.741 RON −22.174 RON 247.953 RON 0 RON 34.577 RON 0 RON 76.848 RON 2
2020 864.615 RON 956.903 RON 879.039 RON 68.171 RON 77.864 RON 270.452 RON 64.579 RON 205.873 RON 45.996 RON 245.510 RON 0 RON 32.047 RON 0 RON 21.054 RON 2
2021 949.300 RON 979.134 RON 952.757 RON 16.321 RON 26.377 RON 278.377 RON 36.968 RON 241.409 RON 62.317 RON 223.815 RON 0 RON 1.246 RON 0 RON 7.755 RON 2
2022 1.170.628 RON 1.213.043 RON 1.156.958 RON 43.954 RON 56.085 RON 391.702 RON 165.964 RON 225.738 RON 106.271 RON 285.431 RON 0 RON 187.369 RON 0 RON 0 RON 2
2023 1.171.894 RON 1.257.169 RON 865.756 RON 378.419 RON 391.413 RON 652.412 RON 210.053 RON 442.359 RON 484.691 RON 167.721 RON 0 RON 248.682 RON 0 RON 0 RON 2
2024 1.425.551 RON 1.461.626 RON 1.163.585 RON 259.026 RON 298.041 RON 753.604 RON 247.323 RON 506.281 RON 553.717 RON 199.887 RON 0 RON 314.733 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.534.700 RON 1.568.078 RON 1.340.645 RON 192.843 RON 227.433 RON 705.973 RON 137.076 RON 568.897 RON 487.534 RON 218.439 RON 0 RON 398.850 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (2)

PĂTRAŞCU ADRIANA
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului
PĂTRAŞCU ION
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Argeş, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 2,659 companii din județul Argeş. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,53 M RON
Rezultat Net 2025
192,8 K RON
Total Active 2025
706,0 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 737,6 K RON 864,6 K RON 949,3 K RON 1,17 M RON 1,17 M RON 1,43 M RON 1,53 M RON
Venituri totale 766,1 K RON 956,9 K RON 979,1 K RON 1,21 M RON 1,26 M RON 1,46 M RON 1,57 M RON
Cheltuieli totale 815,0 K RON 879,0 K RON 952,8 K RON 1,16 M RON 865,8 K RON 1,16 M RON 1,34 M RON
Rezultat net −56,5 K RON 68,2 K RON 16,3 K RON 44,0 K RON 378,4 K RON 259,0 K RON 192,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,66 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 2,60 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 2,60 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,78 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,23 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate137,1 K RON (19.4%)
Active circulante568,9 K RON (80.6%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe398,9 K RON
Numerar170,0 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 3,85
Durata încasare (zile) 95

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
14,8%
Marjă netă
12,6%
ROA
27,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 248,0 K RON 148,9 K RON 166,5%
2020 245,5 K RON 270,5 K RON 90,8%
2021 223,8 K RON 278,4 K RON 80,4%
2022 285,4 K RON 391,7 K RON 72,9%
2023 167,7 K RON 652,4 K RON 25,7%
2024 199,9 K RON 753,6 K RON 26,5%
2025 218,4 K RON 706,0 K RON 30,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 737,6 K RON 864,6 K RON 949,3 K RON 1,17 M RON 1,17 M RON 1,43 M RON 1,53 M RON ▲ 7,7%
Rezultat net −56,5 K RON 68,2 K RON 16,3 K RON 44,0 K RON 378,4 K RON 259,0 K RON 192,8 K RON ▼ 25,6%
Total active 148,9 K RON 270,5 K RON 278,4 K RON 391,7 K RON 652,4 K RON 753,6 K RON 706,0 K RON ▼ 6,3%
Capitaluri proprii −22,2 K RON 46,0 K RON 62,3 K RON 106,3 K RON 484,7 K RON 553,7 K RON 487,5 K RON ▼ 12,0%
Datorii totale 248,0 K RON 245,5 K RON 223,8 K RON 285,4 K RON 167,7 K RON 199,9 K RON 218,4 K RON ▲ 9,3%
Lichiditate curentă 0,23 0,84 1,08 0,79 2,64 2,53 2,60 ▲ 2,8%
Marjă netă (%) -7,66 7,88 1,72 3,75 32,29 18,17 12,57 ▼ 30,8%
Scor bonitate 19 68 65 58 95 87 95 ▲ 9,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (192,8 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (2.6), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,66 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate