Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
GFM VONAMARKET S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Vrancea, Sat Andreiaşu de Jos, Comuna Andreiaşu de Jos, ANDREIAŞU DE JOS, 627005
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2022 | 62.696 RON | 62.696 RON | 69.579 RON | −7.125 RON | −6.883 RON | 8.269 RON | 0 RON | 8.269 RON | −6.925 RON | 15.194 RON | 6.457 RON | 7 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 171.422 RON | 171.422 RON | 138.275 RON | 31.874 RON | 33.147 RON | 51.985 RON | 0 RON | 51.985 RON | 25.191 RON | 26.794 RON | 9.061 RON | 899 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Raport Economico-Financiar
2022–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2022 | 2023 |
|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,7 K RON | 171,4 K RON |
| Venituri totale | 62,7 K RON | 171,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 69,6 K RON | 138,3 K RON |
| Rezultat net | −7,1 K RON | 31,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 280,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,94 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,60 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,57 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,94 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 18,92 |
| Durata stocaj (zile) | 19 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 190,68 |
| Durata încasare (zile) | 2 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2022 | 15,2 K RON | 8,3 K RON | 183,8% |
| 2023 | 26,8 K RON | 52,0 K RON | 51,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 62,7 K RON | 171,4 K RON | ▲ 173,4% |
| Rezultat net | −7,1 K RON | 31,9 K RON | ▲ 547,4% |
| Total active | 8,3 K RON | 52,0 K RON | ▲ 528,7% |
| Capitaluri proprii | −6,9 K RON | 25,2 K RON | ▲ 463,8% |
| Datorii totale | 15,2 K RON | 26,8 K RON | ▲ 76,3% |
| Lichiditate curentă | 0,54 | 1,94 | ▲ 256,5% |
| Marjă netă (%) | -11,36 | 18,59 | ▲ 263,6% |
| Scor bonitate | 24 | 90 | ▲ 275,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2022, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (31,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2024 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 280,1 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2022–2023.