Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

MIVIAL SRL

CUI: 16752131 J39/661/2004 SRL Vrancea, Municipiul Focşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 16752131
Cod înmatriculare J39/661/2004
EUID ROONRC.J39/661/2004
Data înmatriculării 2004-09-10
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 22 ani

Adresă

România, Vrancea, Municipiul Focşani, Str. CAPITAN STOENESCU, 10, 10, 12

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Municipiul Focşani
Sector: 0
Stradă: Str. CAPITAN STOENESCU
Număr: 10
Bloc: 10
Apartament: 12

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 8.105 RON 8.105 RON 8.658 RON −553 RON −553 RON 6.004 RON 750 RON 5.254 RON 5.321 RON 683 RON 0 RON 34 RON 0 RON 0 RON 0
2024 10.509 RON 10.509 RON 13.862 RON −3.353 RON −3.353 RON 5.896 RON 3.553 RON 2.343 RON 1.968 RON 3.928 RON 0 RON 34 RON 0 RON 0 RON 0
2025 9.456 RON 9.456 RON 9.964 RON −508 RON −508 RON 3.790 RON 2.335 RON 1.455 RON 1.460 RON 2.330 RON 0 RON 34 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BRATU VIOREL
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (4)

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 76 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.62) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−508 RON)
Cifra de Afaceri 2025
9,5 K RON
Rezultat Net 2025
−508 RON
Total Active 2025
3,8 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 8,1 K RON 10,5 K RON 9,5 K RON
Venituri totale 8,1 K RON 10,5 K RON 9,5 K RON
Cheltuieli totale 8,7 K RON 13,9 K RON 10,0 K RON
Rezultat net −553 RON −3,4 K RON −508 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 10,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,62 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,62 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,61 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 1,63 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate2,3 K RON (61.6%)
Active circulante1,5 K RON (38.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe34 RON
Numerar1,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 278,12
Durata încasare (zile) 1

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-5,4%
Marjă netă
-5,4%
ROA
-13,4%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 683 RON 6,0 K RON 11,4%
2024 3,9 K RON 5,9 K RON 66,6%
2025 2,3 K RON 3,8 K RON 61,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 8,1 K RON 10,5 K RON 9,5 K RON ▼ 10,0%
Rezultat net −553 RON −3,4 K RON −508 RON ▲ 84,8%
Total active 6,0 K RON 5,9 K RON 3,8 K RON ▼ 35,7%
Capitaluri proprii 5,3 K RON 2,0 K RON 1,5 K RON ▼ 25,8%
Datorii totale 683 RON 3,9 K RON 2,3 K RON ▼ 40,7%
Lichiditate curentă 7,69 0,60 0,62 ▲ 4,7%
Marjă netă (%) -6,82 -31,91 -5,37 ▲ 83,2%
Scor bonitate 64 42 50 ▲ 19,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 10,7 K RON.

Riscuri identificate

  • •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate