Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

FĂINOIU GYN & MED SRL

CUI: 35566216 J39/73/2016 SRL Vrancea, Municipiul Focşani
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 35566216
Cod înmatriculare J39/73/2016
EUID ROONRC.J39/73/2016
Data înmatriculării 2016-02-02
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 10 ani
Salariați (2025) 3 angajați

Adresă

România, Vrancea, Municipiul Focşani, ECHITĂŢII, 23, P2, 3, 4, 57, 620176

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Municipiul Focşani
Stradă: ECHITĂŢII
Număr: 23
Bloc: P2
Scară: 3
Etaj: 4
Apartament: 57
Cod poștal: 620176

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 179.567 RON 265.940 RON 154.738 RON 104.692 RON 111.202 RON 358.283 RON 223.364 RON 134.919 RON 178.717 RON 179.566 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 3
2020 215.087 RON 215.087 RON 148.503 RON 64.433 RON 66.584 RON 371.698 RON 192.926 RON 178.772 RON 243.151 RON 128.547 RON 0 RON 580 RON 0 RON 0 RON 3
2021 348.942 RON 348.942 RON 174.024 RON 171.428 RON 174.918 RON 523.419 RON 144.489 RON 378.930 RON 414.579 RON 108.840 RON 0 RON 456 RON 0 RON 0 RON 3
2022 442.758 RON 442.798 RON 171.683 RON 266.687 RON 271.115 RON 779.714 RON 97.089 RON 682.625 RON 681.265 RON 98.449 RON 0 RON 33.953 RON 0 RON 0 RON 3
2023 521.207 RON 521.207 RON 196.299 RON 319.693 RON 324.908 RON 1.022.409 RON 49.689 RON 972.720 RON 1.000.958 RON 21.451 RON 0 RON 116 RON 0 RON 0 RON 3
2024 533.671 RON 533.671 RON 194.170 RON 323.490 RON 339.501 RON 1.357.029 RON 18.089 RON 1.338.940 RON 1.324.448 RON 32.581 RON 0 RON 139.635 RON 0 RON 0 RON 3
2025 643.256 RON 643.256 RON 261.264 RON 362.694 RON 381.992 RON 1.604.568 RON 18.089 RON 1.586.479 RON 1.581.587 RON 22.981 RON 0 RON 41.745 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

FĂINOIU IONUŢ-BOGDAN
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Vrancea, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 128 companii din județul Vrancea. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
643,3 K RON
Rezultat Net 2025
362,7 K RON
Total Active 2025
1,60 M RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 179,6 K RON 215,1 K RON 348,9 K RON 442,8 K RON 521,2 K RON 533,7 K RON 643,3 K RON
Venituri totale 265,9 K RON 215,1 K RON 348,9 K RON 442,8 K RON 521,2 K RON 533,7 K RON 643,3 K RON
Cheltuieli totale 154,7 K RON 148,5 K RON 174,0 K RON 171,7 K RON 196,3 K RON 194,2 K RON 261,3 K RON
Rezultat net 104,7 K RON 64,4 K RON 171,4 K RON 266,7 K RON 319,7 K RON 323,5 K RON 362,7 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 726,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 69,03 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 69,03 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 67,22 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 69,82 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate18,1 K RON (1.1%)
Active circulante1,59 M RON (98.9%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe41,7 K RON
Numerar1,54 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 15,41
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
59,4%
Marjă netă
56,4%
ROA
22,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 179,6 K RON 358,3 K RON 50,1%
2020 128,5 K RON 371,7 K RON 34,6%
2021 108,8 K RON 523,4 K RON 20,8%
2022 98,4 K RON 779,7 K RON 12,6%
2023 21,5 K RON 1,02 M RON 2,1%
2024 32,6 K RON 1,36 M RON 2,4%
2025 23,0 K RON 1,60 M RON 1,4%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 179,6 K RON 215,1 K RON 348,9 K RON 442,8 K RON 521,2 K RON 533,7 K RON 643,3 K RON ▲ 20,5%
Rezultat net 104,7 K RON 64,4 K RON 171,4 K RON 266,7 K RON 319,7 K RON 323,5 K RON 362,7 K RON ▲ 12,1%
Total active 358,3 K RON 371,7 K RON 523,4 K RON 779,7 K RON 1,02 M RON 1,36 M RON 1,60 M RON ▲ 18,2%
Capitaluri proprii 178,7 K RON 243,2 K RON 414,6 K RON 681,3 K RON 1,00 M RON 1,32 M RON 1,58 M RON ▲ 19,4%
Datorii totale 179,6 K RON 128,5 K RON 108,8 K RON 98,4 K RON 21,5 K RON 32,6 K RON 23,0 K RON ▼ 29,5%
Lichiditate curentă 0,75 1,39 3,48 6,93 45,35 41,10 69,03 ▲ 68,0%
Marjă netă (%) 58,30 29,96 49,13 60,23 61,34 60,62 56,38 ▼ 7,0%
Scor bonitate 65 85 100 100 100 87 100 ▲ 14,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (362,7 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (69.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 726,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.