Publicitate

L'EQUIPE DE NETTOYAGE S.R.L.

CUI: 41591788 J39/943/2019 SRL Vrancea, Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41591788
Cod înmatriculare J39/943/2019
EUID ROONRC.J39/943/2019
Data înmatriculării 2019-09-03
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2024) 3 angajați

Adresă

România, Vrancea, Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti, LIBERTĂŢII, 135, 625300

Țară: România
Județ: Vrancea
Localitate: Loc. Odobeşti, Oraş Odobeşti
Stradă: LIBERTĂŢII
Număr: 135
Cod poștal: 625300

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 292.716 RON 292.716 RON 167.870 RON 122.398 RON 124.846 RON 345.682 RON 147.517 RON 198.165 RON 128.804 RON 216.878 RON 280 RON 160.320 RON 0 RON 0 RON 3
2024 298.078 RON 298.078 RON 214.734 RON 70.361 RON 83.344 RON 420.333 RON 134.457 RON 285.876 RON 199.165 RON 221.168 RON 0 RON 267.628 RON 0 RON 0 RON 3

Reprezentanți și administratori (1)

TEODORESCU MARIUS-TEODOR
administrator
Vrancea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Raport Economico-Financiar

2023–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
298,1 K RON
Rezultat Net 2024
70,4 K RON
Total Active 2024
420,3 K RON
Scor Bonitate
72/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 72/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 20232024
Cifra de afaceri 292,7 K RON 298,1 K RON
Venituri totale 292,7 K RON 298,1 K RON
Cheltuieli totale 167,9 K RON 214,7 K RON
Rezultat net 122,4 K RON 70,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 303,4 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,29 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,29 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,90 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate134,5 K RON (32%)
Active circulante285,9 K RON (68%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe267,6 K RON
Numerar18,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,11
Durata încasare (zile) 328

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
28,0%
Marjă netă
23,6%
ROA
16,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 216,9 K RON 345,7 K RON 62,7%
2024 221,2 K RON 420,3 K RON 52,6%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

72
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 20232024 YoY
Cifra de afaceri 292,7 K RON 298,1 K RON ▲ 1,8%
Rezultat net 122,4 K RON 70,4 K RON ▼ 42,5%
Total active 345,7 K RON 420,3 K RON ▲ 21,6%
Capitaluri proprii 128,8 K RON 199,2 K RON ▲ 54,6%
Datorii totale 216,9 K RON 221,2 K RON ▲ 2,0%
Lichiditate curentă 0,91 1,29 ▲ 41,5%
Marjă netă (%) 41,81 23,60 ▼ 43,6%
Scor bonitate 65 72 ▲ 10,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2024 (70,4 K RON).
  • Scorul de bonitate de 72/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 303,4 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2024.

Publicitate