Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NICOLE DISTRIBUTION FOOD S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, PODUL GIURGIULUI, 4, 4, 1, 4, 50361, 5, parter
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 176.405 RON | 176.405 RON | 164.568 RON | 10.073 RON | 11.837 RON | 18.440 RON | 0 RON | 18.440 RON | 10.273 RON | 8.167 RON | 0 RON | 11.967 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 690.228 RON | 690.228 RON | 670.406 RON | 12.921 RON | 19.822 RON | 38.511 RON | 0 RON | 38.511 RON | 13.151 RON | 25.360 RON | 0 RON | 6.982 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 989.902 RON | 989.902 RON | 954.392 RON | 26.109 RON | 35.510 RON | 68.614 RON | 0 RON | 68.614 RON | 26.349 RON | 42.265 RON | 0 RON | 63 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 1.169.667 RON | 1.169.667 RON | 1.122.788 RON | 35.417 RON | 46.879 RON | 84.374 RON | 0 RON | 84.374 RON | 61.766 RON | 22.608 RON | −4.200 RON | 4.851 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2024 | 921.876 RON | 921.876 RON | 889.386 RON | 28.072 RON | 32.490 RON | 99.613 RON | 0 RON | 99.613 RON | 89.838 RON | 9.775 RON | 0 RON | 18.835 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2025 | 1.054.981 RON | 1.054.981 RON | 1.039.778 RON | 12.893 RON | 15.203 RON | 118.737 RON | 0 RON | 118.737 RON | 102.731 RON | 16.006 RON | 11.027 RON | 40.913 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4617 — Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
Top format din 313 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2020–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 176,4 K RON | 690,2 K RON | 989,9 K RON | 1,17 M RON | 921,9 K RON | 1,05 M RON |
| Venituri totale | 176,4 K RON | 690,2 K RON | 989,9 K RON | 1,17 M RON | 921,9 K RON | 1,05 M RON |
| Cheltuieli totale | 164,6 K RON | 670,4 K RON | 954,4 K RON | 1,12 M RON | 889,4 K RON | 1,04 M RON |
| Rezultat net | 10,1 K RON | 12,9 K RON | 26,1 K RON | 35,4 K RON | 28,1 K RON | 12,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,36 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 7,42 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 6,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 4,17 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 7,42 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 95,67 |
| Durata stocaj (zile) | 4 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 25,79 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 8,2 K RON | 18,4 K RON | 44,3% |
| 2021 | 25,4 K RON | 38,5 K RON | 65,9% |
| 2022 | 42,3 K RON | 68,6 K RON | 61,6% |
| 2023 | 22,6 K RON | 84,4 K RON | 26,8% |
| 2024 | 9,8 K RON | 99,6 K RON | 9,8% |
| 2025 | 16,0 K RON | 118,7 K RON | 13,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 176,4 K RON | 690,2 K RON | 989,9 K RON | 1,17 M RON | 921,9 K RON | 1,05 M RON | ▲ 14,4% |
| Rezultat net | 10,1 K RON | 12,9 K RON | 26,1 K RON | 35,4 K RON | 28,1 K RON | 12,9 K RON | ▼ 54,1% |
| Total active | 18,4 K RON | 38,5 K RON | 68,6 K RON | 84,4 K RON | 99,6 K RON | 118,7 K RON | ▲ 19,2% |
| Capitaluri proprii | 10,3 K RON | 13,2 K RON | 26,3 K RON | 61,8 K RON | 89,8 K RON | 102,7 K RON | ▲ 14,4% |
| Datorii totale | 8,2 K RON | 25,4 K RON | 42,3 K RON | 22,6 K RON | 9,8 K RON | 16,0 K RON | ▲ 63,7% |
| Lichiditate curentă | 2,26 | 1,52 | 1,62 | 3,73 | 10,19 | 7,42 | ▼ 27,2% |
| Marjă netă (%) | 5,71 | 1,87 | 2,64 | 3,03 | 3,05 | 1,22 | ▼ 60,0% |
| Scor bonitate | 82 | 75 | 80 | 90 | 77 | 77 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (12,9 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (7.42), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,36 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.