Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ITH OUTSOURCING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, IONEL PERLEA, 13, 1, 3, 10208, 1, (CAMERA NR. 1)
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 77.934 RON | 77.974 RON | 74.013 RON | 3.181 RON | 3.961 RON | 169.079 RON | 5.579 RON | 163.500 RON | 151.185 RON | 17.950 RON | 0 RON | 19.527 RON | 0 RON | 56 RON | 1 |
| 2020 | 101.079 RON | 101.079 RON | 53.867 RON | 44.730 RON | 47.212 RON | 218.912 RON | 1.871 RON | 217.041 RON | 195.915 RON | 23.038 RON | 0 RON | 21.721 RON | 0 RON | 41 RON | 2 |
| 2021 | 151.563 RON | 151.588 RON | 32.071 RON | 115.517 RON | 119.517 RON | 319.944 RON | 0 RON | 319.944 RON | 311.432 RON | 8.512 RON | 0 RON | 18.631 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 159.544 RON | 159.544 RON | 50.450 RON | 106.490 RON | 109.094 RON | 430.571 RON | 2.826 RON | 427.745 RON | 417.921 RON | 12.937 RON | 0 RON | 22.618 RON | 0 RON | 287 RON | 2 |
| 2023 | 174.472 RON | 174.472 RON | 73.197 RON | 99.740 RON | 101.275 RON | 465.485 RON | 1.211 RON | 464.274 RON | 455.162 RON | 10.323 RON | 0 RON | 451.248 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 211.452 RON | 211.452 RON | 102.278 RON | 107.165 RON | 109.174 RON | 365.665 RON | 0 RON | 365.665 RON | 343.577 RON | 22.899 RON | 0 RON | 362.614 RON | 0 RON | 811 RON | 1 |
| 2025 | 231.577 RON | 242.080 RON | 89.695 RON | 146.140 RON | 152.385 RON | 456.634 RON | 0 RON | 456.634 RON | 439.716 RON | 17.691 RON | 0 RON | 449.988 RON | 0 RON | 773 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (17)
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6391 Activități ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6290 — Alte activități de servicii privind tehnologia informației
Top format din 397 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,9 K RON | 101,1 K RON | 151,6 K RON | 159,5 K RON | 174,5 K RON | 211,5 K RON | 231,6 K RON |
| Venituri totale | 78,0 K RON | 101,1 K RON | 151,6 K RON | 159,5 K RON | 174,5 K RON | 211,5 K RON | 242,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 74,0 K RON | 53,9 K RON | 32,1 K RON | 50,5 K RON | 73,2 K RON | 102,3 K RON | 89,7 K RON |
| Rezultat net | 3,2 K RON | 44,7 K RON | 115,5 K RON | 106,5 K RON | 99,7 K RON | 107,2 K RON | 146,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 258,9 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25,81 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 25,81 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,38 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 25,81 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,51 |
| Durata încasare (zile) | 709 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 18,0 K RON | 169,1 K RON | 10,6% |
| 2020 | 23,0 K RON | 218,9 K RON | 10,5% |
| 2021 | 8,5 K RON | 319,9 K RON | 2,7% |
| 2022 | 12,9 K RON | 430,6 K RON | 3,0% |
| 2023 | 10,3 K RON | 465,5 K RON | 2,2% |
| 2024 | 22,9 K RON | 365,7 K RON | 6,3% |
| 2025 | 17,7 K RON | 456,6 K RON | 3,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 77,9 K RON | 101,1 K RON | 151,6 K RON | 159,5 K RON | 174,5 K RON | 211,5 K RON | 231,6 K RON | ▲ 9,5% |
| Rezultat net | 3,2 K RON | 44,7 K RON | 115,5 K RON | 106,5 K RON | 99,7 K RON | 107,2 K RON | 146,1 K RON | ▲ 36,4% |
| Total active | 169,1 K RON | 218,9 K RON | 319,9 K RON | 430,6 K RON | 465,5 K RON | 365,7 K RON | 456,6 K RON | ▲ 24,9% |
| Capitaluri proprii | 151,2 K RON | 195,9 K RON | 311,4 K RON | 417,9 K RON | 455,2 K RON | 343,6 K RON | 439,7 K RON | ▲ 28,0% |
| Datorii totale | 18,0 K RON | 23,0 K RON | 8,5 K RON | 12,9 K RON | 10,3 K RON | 22,9 K RON | 17,7 K RON | ▼ 22,7% |
| Lichiditate curentă | 9,11 | 9,42 | 37,59 | 33,06 | 44,97 | 15,97 | 25,81 | ▲ 61,6% |
| Marjă netă (%) | 4,08 | 44,25 | 76,22 | 66,75 | 57,17 | 50,68 | 63,11 | ▲ 24,5% |
| Scor bonitate | 77 | 100 | 100 | 87 | 95 | 95 | 100 | ▲ 5,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (146,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (25.81), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 258,9 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.