Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ULTRASOFT POWERTECH SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, DUDEŞTI, 123B, C3, 4, 108, 3, str. Matache Dobrescu nr.8, camera 80
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 59.900 RON | 110.314 RON | 106.638 RON | 3.077 RON | 3.676 RON | 139.478 RON | 114.328 RON | 25.150 RON | 8.562 RON | 27.964 RON | 0 RON | 25.010 RON | 103.220 RON | 268 RON | 2 |
| 2020 | 61.300 RON | 111.714 RON | 108.469 RON | 2.632 RON | 3.245 RON | 90.890 RON | 60.952 RON | 29.938 RON | 11.194 RON | 27.170 RON | 0 RON | 0 RON | 52.807 RON | 281 RON | 2 |
| 2021 | 7.000 RON | 46.685 RON | 44.819 RON | 1.681 RON | 1.866 RON | 26.123 RON | 18.305 RON | 7.818 RON | 12.875 RON | 185 RON | 0 RON | 7.000 RON | 13.122 RON | 59 RON | 0 |
| 2022 | 33.300 RON | 40.798 RON | 37.491 RON | 3.017 RON | 3.307 RON | 41.528 RON | 7.845 RON | 33.683 RON | 15.892 RON | 20.056 RON | 0 RON | 33.300 RON | 5.624 RON | 44 RON | 1 |
| 2023 | 38.100 RON | 43.724 RON | 37.545 RON | 1.346 RON | 6.179 RON | 25.877 RON | 3.005 RON | 22.872 RON | 17.238 RON | 8.683 RON | 0 RON | 16.785 RON | 0 RON | 44 RON | 1 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 5.044 RON | −5.044 RON | −5.044 RON | 13.593 RON | 0 RON | 13.593 RON | 12.194 RON | 1.399 RON | 0 RON | 5.285 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 11.018 RON | 475 RON | 9.228 RON | 10.543 RON | 22.821 RON | 0 RON | 22.821 RON | 21.422 RON | 1.399 RON | 0 RON | 15.405 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6201 — Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
Top format din 4,403 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 59,9 K RON | 61,3 K RON | 7,0 K RON | 33,3 K RON | 38,1 K RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 110,3 K RON | 111,7 K RON | 46,7 K RON | 40,8 K RON | 43,7 K RON | 0 RON | 11,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 106,6 K RON | 108,5 K RON | 44,8 K RON | 37,5 K RON | 37,5 K RON | 5,0 K RON | 475 RON |
| Rezultat net | 3,1 K RON | 2,6 K RON | 1,7 K RON | 3,0 K RON | 1,3 K RON | −5,0 K RON | 9,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −10,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,31 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 16,31 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 5,30 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,31 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 28,0 K RON | 139,5 K RON | 20,1% |
| 2020 | 27,2 K RON | 90,9 K RON | 29,9% |
| 2021 | 185 RON | 26,1 K RON | 0,7% |
| 2022 | 20,1 K RON | 41,5 K RON | 48,3% |
| 2023 | 8,7 K RON | 25,9 K RON | 33,6% |
| 2024 | 1,4 K RON | 13,6 K RON | 10,3% |
| 2025 | 1,4 K RON | 22,8 K RON | 6,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 59,9 K RON | 61,3 K RON | 7,0 K RON | 33,3 K RON | 38,1 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 3,1 K RON | 2,6 K RON | 1,7 K RON | 3,0 K RON | 1,3 K RON | −5,0 K RON | 9,2 K RON | ▲ 283,0% |
| Total active | 139,5 K RON | 90,9 K RON | 26,1 K RON | 41,5 K RON | 25,9 K RON | 13,6 K RON | 22,8 K RON | ▲ 67,9% |
| Capitaluri proprii | 8,6 K RON | 11,2 K RON | 12,9 K RON | 15,9 K RON | 17,2 K RON | 12,2 K RON | 21,4 K RON | ▲ 75,7% |
| Datorii totale | 28,0 K RON | 27,2 K RON | 185 RON | 20,1 K RON | 8,7 K RON | 1,4 K RON | 1,4 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 0,90 | 1,10 | 42,26 | 1,68 | 2,63 | 9,72 | 16,31 | ▲ 67,9% |
| Marjă netă (%) | 5,14 | 4,29 | 24,01 | 9,06 | 3,53 | – | – | – |
| Scor bonitate | 48 | 57 | 82 | 80 | 85 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (9,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (16.31), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.