Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WTO FOOD TEHNOLOGY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, LT. ALEXANDRU POPESCU, 9B, 32577, 3, MANSARDA, CAMERA 1, MODULUL V2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 48.773 RON | 30.829 RON | 17.944 RON | 200 RON | 60.209 RON | 8.840 RON | 4.683 RON | 0 RON | 11.636 RON | 0 |
| 2021 | 271.305 RON | 281.705 RON | 231.296 RON | 46.005 RON | 50.409 RON | 153.292 RON | 131.951 RON | 21.341 RON | 46.205 RON | 115.665 RON | 0 RON | 20.241 RON | 0 RON | 8.578 RON | 1 |
| 2022 | 532.448 RON | 532.450 RON | 215.198 RON | 304.406 RON | 317.252 RON | 444.703 RON | 212.780 RON | 231.923 RON | 250.611 RON | 194.092 RON | 2.035 RON | 216.422 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4711 Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
- 4721 Comerț cu amănuntul al fructelor și legumelor proaspete
- 4722 Comerț cu amănuntul al cărnii și al produselor din carne
- 4724 Comerț cu amănuntul al pâinii, produselor de patiserie și produselor zaharoase
- 4725 Comerț cu amănuntul al băuturilor
- 4726 Comerț cu amănuntul al produselor din tutun
- 4729 Comerţ cu amănuntul al altor produse alimentare, în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5210 Depozitări
- 5224 Manipulări
- 5320 Alte activități poștale și de curier
- 5610 Restaurante
- 5621 Activități de alimentație (catering) pentru evenimente
- 5629 Alte servicii de alimentaţie n.c.a.
- 5630 Baruri și alte activități de servire a băuturilor
Raport Economico-Financiar
2020–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 271,3 K RON | 532,4 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 281,7 K RON | 532,5 K RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 231,3 K RON | 215,2 K RON |
| Rezultat net | 0 RON | 46,0 K RON | 304,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 800,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,19 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,18 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,07 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,29 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 261,65 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,46 |
| Durata încasare (zile) | 148 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 60,2 K RON | 48,8 K RON | 123,5% |
| 2021 | 115,7 K RON | 153,3 K RON | 75,5% |
| 2022 | 194,1 K RON | 444,7 K RON | 43,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 271,3 K RON | 532,4 K RON | ▲ 96,3% |
| Rezultat net | 0 RON | 46,0 K RON | 304,4 K RON | ▲ 561,7% |
| Total active | 48,8 K RON | 153,3 K RON | 444,7 K RON | ▲ 190,1% |
| Capitaluri proprii | 200 RON | 46,2 K RON | 250,6 K RON | ▲ 442,4% |
| Datorii totale | 60,2 K RON | 115,7 K RON | 194,1 K RON | ▲ 67,8% |
| Lichiditate curentă | 0,30 | 0,18 | 1,19 | ▲ 547,6% |
| Marjă netă (%) | – | 16,96 | 57,17 | ▲ 237,1% |
| Scor bonitate | 28 | 60 | 90 | ▲ 50,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (304,4 K RON).
- •Scorul de bonitate de 90/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 800,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2022.