Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
BLUE POINT CAPITAL SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, JEAN STERIADI, 5, I23, B, 2, 15, 3, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 3.802 RON | −3.802 RON | −3.802 RON | 37.959 RON | 475 RON | 37.484 RON | 36.618 RON | 1.341 RON | 0 RON | 5.437 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 0 RON | 3.009 RON | −3.009 RON | −3.009 RON | 34.070 RON | 0 RON | 34.070 RON | 33.609 RON | 461 RON | 0 RON | 5.437 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 2.459 RON | −2.459 RON | −2.459 RON | 31.611 RON | 0 RON | 31.611 RON | 31.150 RON | 461 RON | 0 RON | 5.437 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 2.461 RON | −2.461 RON | −2.461 RON | 28.190 RON | 0 RON | 28.190 RON | 28.689 RON | 461 RON | 0 RON | 5.437 RON | 0 RON | 960 RON | 0 |
| 2023 | 113.053 RON | 113.053 RON | 20.580 RON | 77.973 RON | 92.473 RON | 113.864 RON | 0 RON | 113.864 RON | 106.662 RON | 7.318 RON | 0 RON | 16.976 RON | 0 RON | 116 RON | 0 |
| 2024 | 346.425 RON | 348.452 RON | 182.617 RON | 138.316 RON | 165.835 RON | 139.536 RON | 9.987 RON | 129.549 RON | 138.676 RON | 860 RON | 0 RON | 28.556 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 388.025 RON | 398.623 RON | 203.687 RON | 159.548 RON | 194.936 RON | 264.617 RON | 43.382 RON | 221.235 RON | 159.908 RON | 105.933 RON | 0 RON | 134.994 RON | 0 RON | 1.224 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 5,265 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 113,1 K RON | 346,4 K RON | 388,0 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 113,1 K RON | 348,5 K RON | 398,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 3,8 K RON | 3,0 K RON | 2,5 K RON | 2,5 K RON | 20,6 K RON | 182,6 K RON | 203,7 K RON |
| Rezultat net | −3,8 K RON | −3,0 K RON | −2,5 K RON | −2,5 K RON | 78,0 K RON | 138,3 K RON | 159,5 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 402,5 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,09 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,09 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,81 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,50 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,87 |
| Durata încasare (zile) | 127 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,3 K RON | 38,0 K RON | 3,5% |
| 2020 | 461 RON | 34,1 K RON | 1,4% |
| 2021 | 461 RON | 31,6 K RON | 1,5% |
| 2022 | 461 RON | 28,2 K RON | 1,6% |
| 2023 | 7,3 K RON | 113,9 K RON | 6,4% |
| 2024 | 860 RON | 139,5 K RON | 0,6% |
| 2025 | 105,9 K RON | 264,6 K RON | 40,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 113,1 K RON | 346,4 K RON | 388,0 K RON | ▲ 12,0% |
| Rezultat net | −3,8 K RON | −3,0 K RON | −2,5 K RON | −2,5 K RON | 78,0 K RON | 138,3 K RON | 159,5 K RON | ▲ 15,4% |
| Total active | 38,0 K RON | 34,1 K RON | 31,6 K RON | 28,2 K RON | 113,9 K RON | 139,5 K RON | 264,6 K RON | ▲ 89,6% |
| Capitaluri proprii | 36,6 K RON | 33,6 K RON | 31,2 K RON | 28,7 K RON | 106,7 K RON | 138,7 K RON | 159,9 K RON | ▲ 15,3% |
| Datorii totale | 1,3 K RON | 461 RON | 461 RON | 461 RON | 7,3 K RON | 860 RON | 105,9 K RON | ▲ 12.217,8% |
| Lichiditate curentă | 27,95 | 73,90 | 68,57 | 61,15 | 15,56 | 150,64 | 2,09 | ▼ 98,6% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | 68,97 | 39,93 | 41,12 | ▲ 3,0% |
| Scor bonitate | 67 | 75 | 67 | 60 | 87 | 100 | 95 | ▼ 5,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (159,5 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.09), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 402,5 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.