Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DAVERT ASISTENT ÎN BROKERAJ SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Str. DR. ISTRATE, 4, 1, 0, 4, subsol
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 424.683 RON | 424.683 RON | 221.814 RON | 198.623 RON | 202.869 RON | 799.427 RON | 165.294 RON | 634.133 RON | 608.975 RON | 190.452 RON | 0 RON | 2.389 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2020 | 314.227 RON | 314.227 RON | 143.033 RON | 168.051 RON | 171.194 RON | 1.008.676 RON | 155.056 RON | 853.620 RON | 777.026 RON | 231.650 RON | 0 RON | 28.088 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2021 | 270.308 RON | 270.309 RON | 139.692 RON | 127.969 RON | 130.617 RON | 858.992 RON | 142.188 RON | 716.804 RON | 610.724 RON | 248.268 RON | 0 RON | 78.931 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2022 | 312.658 RON | 312.658 RON | 176.242 RON | 134.884 RON | 136.416 RON | 1.178.985 RON | 138.535 RON | 1.040.450 RON | 745.608 RON | 433.377 RON | 655 RON | 293.850 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 336.260 RON | 336.266 RON | 237.259 RON | 83.177 RON | 99.007 RON | 651.738 RON | 127.576 RON | 524.162 RON | 116.360 RON | 535.378 RON | 3.704 RON | 393.711 RON | 0 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 461.629 RON | 470.636 RON | 253.497 RON | 181.985 RON | 217.139 RON | 786.254 RON | 136.267 RON | 649.987 RON | 246.170 RON | 540.084 RON | 7.955 RON | 531.848 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 309.279 RON | 324.589 RON | 305.518 RON | 15.936 RON | 19.071 RON | 768.972 RON | 116.409 RON | 652.563 RON | 226.551 RON | 539.699 RON | 912 RON | 564.695 RON | 2.722 RON | 0 RON | 4 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6622 — Activități ale agenților și broker-ilor de asigurări
Top format din 996 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 424,7 K RON | 314,2 K RON | 270,3 K RON | 312,7 K RON | 336,3 K RON | 461,6 K RON | 309,3 K RON |
| Venituri totale | 424,7 K RON | 314,2 K RON | 270,3 K RON | 312,7 K RON | 336,3 K RON | 470,6 K RON | 324,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 221,8 K RON | 143,0 K RON | 139,7 K RON | 176,2 K RON | 237,3 K RON | 253,5 K RON | 305,5 K RON |
| Rezultat net | 198,6 K RON | 168,1 K RON | 128,0 K RON | 134,9 K RON | 83,2 K RON | 182,0 K RON | 15,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 349,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,21 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,21 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,16 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,42 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 339,12 |
| Durata stocaj (zile) | 1 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,55 |
| Durata încasare (zile) | 666 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 190,5 K RON | 799,4 K RON | 23,8% |
| 2020 | 231,7 K RON | 1,01 M RON | 23,0% |
| 2021 | 248,3 K RON | 859,0 K RON | 28,9% |
| 2022 | 433,4 K RON | 1,18 M RON | 36,8% |
| 2023 | 535,4 K RON | 651,7 K RON | 82,2% |
| 2024 | 540,1 K RON | 786,3 K RON | 68,7% |
| 2025 | 539,7 K RON | 769,0 K RON | 70,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 424,7 K RON | 314,2 K RON | 270,3 K RON | 312,7 K RON | 336,3 K RON | 461,6 K RON | 309,3 K RON | ▼ 33,0% |
| Rezultat net | 198,6 K RON | 168,1 K RON | 128,0 K RON | 134,9 K RON | 83,2 K RON | 182,0 K RON | 15,9 K RON | ▼ 91,2% |
| Total active | 799,4 K RON | 1,01 M RON | 859,0 K RON | 1,18 M RON | 651,7 K RON | 786,3 K RON | 769,0 K RON | ▼ 2,2% |
| Capitaluri proprii | 609,0 K RON | 777,0 K RON | 610,7 K RON | 745,6 K RON | 116,4 K RON | 246,2 K RON | 226,6 K RON | ▼ 8,0% |
| Datorii totale | 190,5 K RON | 231,7 K RON | 248,3 K RON | 433,4 K RON | 535,4 K RON | 540,1 K RON | 539,7 K RON | ▼ 0,1% |
| Lichiditate curentă | 3,33 | 3,69 | 2,89 | 2,40 | 0,98 | 1,20 | 1,21 | ▲ 0,5% |
| Marjă netă (%) | 46,77 | 53,48 | 47,34 | 43,14 | 24,74 | 39,42 | 5,15 | ▼ 86,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 80 | 95 | 60 | 85 | 62 | ▼ 27,1% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,9 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 349,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.