Publicitate

FAST FLOWER SRL

CUI: 37914767 J40/11537/2017 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 37914767
Cod înmatriculare J40/11537/2017
EUID ROONRC.J40/11537/2017
Data înmatriculării 2017-07-07
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, VALEA BUZĂULUI, 5, G12, 32, 32331, 3, camera 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 3
Sector: 3
Stradă: VALEA BUZĂULUI
Număr: 5
Bloc: G12
Apartament: 32
Cod poștal: 32331
Completare adresă: camera 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 44.813 RON 104.810 RON 162.207 RON −57.845 RON −57.397 RON 105.417 RON 99.188 RON 6.229 RON −106.214 RON 111.636 RON 0 RON 2.042 RON 99.995 RON 0 RON 2
2020 81.152 RON 141.149 RON 95.631 RON 44.706 RON 45.518 RON 76.467 RON 66.085 RON 10.382 RON −61.508 RON 97.977 RON 0 RON 2.504 RON 39.998 RON 0 RON 1
2021 116.698 RON 156.696 RON 104.720 RON 50.808 RON 51.976 RON 44.926 RON 42.280 RON 2.646 RON −10.700 RON 55.626 RON 0 RON 3.530 RON 0 RON 0 RON 2
2022 88.252 RON 88.252 RON 58.233 RON 29.137 RON 30.019 RON 35.704 RON 26.248 RON 9.456 RON 18.437 RON 17.267 RON 0 RON 7.382 RON 0 RON 0 RON 1
2023 89.686 RON 89.686 RON 76.984 RON 11.805 RON 12.702 RON 95.499 RON 78.820 RON 16.679 RON 30.242 RON 65.257 RON 0 RON 6.486 RON 0 RON 0 RON 1
2024 132.222 RON 132.222 RON 102.616 RON 28.283 RON 29.606 RON 95.206 RON 73.423 RON 21.783 RON 58.525 RON 36.681 RON 0 RON 663 RON 0 RON 0 RON 1
2025 90.117 RON 91.284 RON 87.483 RON 2.900 RON 3.801 RON 94.621 RON 68.311 RON 26.310 RON 61.425 RON 33.196 RON 1.167 RON 1.765 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

LAZĂR MĂDĂLINA-FLORENTINA
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 220 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.79) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
90,1 K RON
Rezultat Net 2025
2,9 K RON
Total Active 2025
94,6 K RON
Scor Bonitate
60/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 60/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 44,8 K RON 81,2 K RON 116,7 K RON 88,3 K RON 89,7 K RON 132,2 K RON 90,1 K RON
Venituri totale 104,8 K RON 141,1 K RON 156,7 K RON 88,3 K RON 89,7 K RON 132,2 K RON 91,3 K RON
Cheltuieli totale 162,2 K RON 95,6 K RON 104,7 K RON 58,2 K RON 77,0 K RON 102,6 K RON 87,5 K RON
Rezultat net −57,8 K RON 44,7 K RON 50,8 K RON 29,1 K RON 11,8 K RON 28,3 K RON 2,9 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 122,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,79 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,76 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,70 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 2,85 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate68,3 K RON (72.2%)
Active circulante26,3 K RON (27.8%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,2 K RON
Creanțe1,8 K RON
Numerar23,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 77,22
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an) 51,06
Durata încasare (zile) 7

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,2%
Marjă netă
3,2%
ROA
3,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 111,6 K RON 105,4 K RON 105,9%
2020 98,0 K RON 76,5 K RON 128,1%
2021 55,6 K RON 44,9 K RON 123,8%
2022 17,3 K RON 35,7 K RON 48,4%
2023 65,3 K RON 95,5 K RON 68,3%
2024 36,7 K RON 95,2 K RON 38,5%
2025 33,2 K RON 94,6 K RON 35,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

60
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 44,8 K RON 81,2 K RON 116,7 K RON 88,3 K RON 89,7 K RON 132,2 K RON 90,1 K RON ▼ 31,8%
Rezultat net −57,8 K RON 44,7 K RON 50,8 K RON 29,1 K RON 11,8 K RON 28,3 K RON 2,9 K RON ▼ 89,7%
Total active 105,4 K RON 76,5 K RON 44,9 K RON 35,7 K RON 95,5 K RON 95,2 K RON 94,6 K RON ▼ 0,6%
Capitaluri proprii −106,2 K RON −61,5 K RON −10,7 K RON 18,4 K RON 30,2 K RON 58,5 K RON 61,4 K RON ▲ 5,0%
Datorii totale 111,6 K RON 98,0 K RON 55,6 K RON 17,3 K RON 65,3 K RON 36,7 K RON 33,2 K RON ▼ 9,5%
Lichiditate curentă 0,06 0,11 0,05 0,55 0,26 0,59 0,79 ▲ 33,5%
Marjă netă (%) -129,08 55,09 43,54 33,02 13,16 21,39 3,22 ▼ 84,9%
Scor bonitate 19 55 50 70 53 83 60 ▼ 27,7%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (2,9 K RON).
  • Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 122,0 K RON.

Riscuri identificate

  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate