Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WEBKO NET CONSULT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, ŢINCANI, 10, F13, 5, 83, 61597, 6, PARTER
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 1.003.205 RON | 1.005.037 RON | 905.511 RON | 89.494 RON | 99.526 RON | 361.498 RON | 43.624 RON | 317.874 RON | 217.472 RON | 150.730 RON | 117.706 RON | 110.894 RON | 0 RON | 6.704 RON | 1 |
| 2020 | 960.985 RON | 970.708 RON | 813.005 RON | 148.724 RON | 157.703 RON | 474.883 RON | 53.751 RON | 421.132 RON | 345.142 RON | 130.290 RON | 138.813 RON | 92.931 RON | 0 RON | 549 RON | 1 |
| 2021 | 982.334 RON | 984.639 RON | 854.866 RON | 120.144 RON | 129.773 RON | 416.154 RON | 101.484 RON | 314.670 RON | 278.970 RON | 137.184 RON | 151.657 RON | 36.610 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 1.102.432 RON | 1.104.720 RON | 1.007.966 RON | 87.383 RON | 96.754 RON | 504.405 RON | 115.422 RON | 388.983 RON | 313.721 RON | 190.684 RON | 165.078 RON | 157.335 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 358.807 RON | 358.915 RON | 376.757 RON | −20.892 RON | −17.842 RON | 460.478 RON | 81.721 RON | 378.757 RON | 292.829 RON | 167.649 RON | 181.377 RON | 93.962 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 283.878 RON | 285.263 RON | 318.733 RON | −36.173 RON | −33.470 RON | 330.532 RON | 62.869 RON | 267.663 RON | 229.724 RON | 105.528 RON | 208.248 RON | 33.479 RON | 0 RON | 4.720 RON | 1 |
| 2025 | 249.155 RON | 254.426 RON | 247.639 RON | 4.329 RON | 6.787 RON | 317.268 RON | 40.312 RON | 276.956 RON | 207.053 RON | 110.697 RON | 225.066 RON | 15.265 RON | 0 RON | 482 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (50)
- 3311 Repararea și întreținerea articolelor fabricate din metal
- 3312 Repararea și întreținerea mașinilor
- 3313 Repararea și întreținerea echipamentelor electronice și optice
- 3314 Repararea și întreținerea echipamentelor electrice
- 3319 Repararea și întreținerea altor echipamente
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4618 Intermedieri în comerțul specializat în vânzarea produselor cu caracter specific, n.c.a.
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4644 Comerț cu ridicata al produselor din ceramică, sticlărie, și produse de întreținere
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4665 Comerţ cu ridicata al mobilei de birou
- 4666 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente de birou
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4743 Comerţ cu amănuntul al echipamentelor audio/video în magazine specializate
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4763 Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 5914 Proiecția de filme cinematografice
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7733 Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente de birou (inclusiv calculatoare)
- 8020 Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8292 Activități de ambalare
- 8299 Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,00 M RON | 961,0 K RON | 982,3 K RON | 1,10 M RON | 358,8 K RON | 283,9 K RON | 249,2 K RON |
| Venituri totale | 1,01 M RON | 970,7 K RON | 984,6 K RON | 1,10 M RON | 358,9 K RON | 285,3 K RON | 254,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 905,5 K RON | 813,0 K RON | 854,9 K RON | 1,01 M RON | 376,8 K RON | 318,7 K RON | 247,6 K RON |
| Rezultat net | 89,5 K RON | 148,7 K RON | 120,1 K RON | 87,4 K RON | −20,9 K RON | −36,2 K RON | 4,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 100,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,50 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 0,47 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,33 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,87 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,11 |
| Durata stocaj (zile) | 330 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 16,32 |
| Durata încasare (zile) | 22 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 150,7 K RON | 361,5 K RON | 41,7% |
| 2020 | 130,3 K RON | 474,9 K RON | 27,4% |
| 2021 | 137,2 K RON | 416,2 K RON | 33,0% |
| 2022 | 190,7 K RON | 504,4 K RON | 37,8% |
| 2023 | 167,6 K RON | 460,5 K RON | 36,4% |
| 2024 | 105,5 K RON | 330,5 K RON | 31,9% |
| 2025 | 110,7 K RON | 317,3 K RON | 34,9% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,00 M RON | 961,0 K RON | 982,3 K RON | 1,10 M RON | 358,8 K RON | 283,9 K RON | 249,2 K RON | ▼ 12,2% |
| Rezultat net | 89,5 K RON | 148,7 K RON | 120,1 K RON | 87,4 K RON | −20,9 K RON | −36,2 K RON | 4,3 K RON | ▲ 112,0% |
| Total active | 361,5 K RON | 474,9 K RON | 416,2 K RON | 504,4 K RON | 460,5 K RON | 330,5 K RON | 317,3 K RON | ▼ 4,0% |
| Capitaluri proprii | 217,5 K RON | 345,1 K RON | 279,0 K RON | 313,7 K RON | 292,8 K RON | 229,7 K RON | 207,1 K RON | ▼ 9,9% |
| Datorii totale | 150,7 K RON | 130,3 K RON | 137,2 K RON | 190,7 K RON | 167,6 K RON | 105,5 K RON | 110,7 K RON | ▲ 4,9% |
| Lichiditate curentă | 2,11 | 3,23 | 2,29 | 2,04 | 2,26 | 2,54 | 2,50 | ▼ 1,4% |
| Marjă netă (%) | 8,92 | 15,48 | 12,23 | 7,93 | -5,82 | -12,74 | 1,74 | ▲ 113,7% |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 80 | 82 | 64 | 64 | 77 | ▲ 20,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.5), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 77/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.