Publicitate

A & G INDUSTRIAL DESIGN SRL

CUI: 33707246 J40/12082/2014 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 33707246
Cod înmatriculare J40/12082/2014
EUID ROONRC.J40/12082/2014
Data înmatriculării 2014-10-17
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 12 ani
Salariați (2025) 4 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, VALEA OLTULUI, 123-129, 1, 6, Spatiul nr.3

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: VALEA OLTULUI
Număr: 123-129
Etaj: 1
Completare adresă: Spatiul nr.3

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 869.515 RON 869.519 RON 438.285 RON 422.539 RON 431.234 RON 1.233.753 RON 145.811 RON 1.087.942 RON 1.071.667 RON 162.086 RON 1.919 RON 207.462 RON 0 RON 0 RON 5
2020 970.901 RON 970.904 RON 545.311 RON 416.476 RON 425.593 RON 550.817 RON 96.009 RON 454.808 RON 416.716 RON 134.101 RON 1.919 RON 130.785 RON 0 RON 0 RON 5
2021 767.366 RON 767.396 RON 542.692 RON 217.030 RON 224.704 RON 294.178 RON 37.274 RON 256.904 RON 217.270 RON 76.908 RON 1.919 RON 117.487 RON 0 RON 0 RON 5
2022 757.768 RON 757.771 RON 643.219 RON 106.974 RON 114.552 RON 275.672 RON 17.923 RON 257.749 RON 107.214 RON 168.458 RON 1.919 RON 176.442 RON 0 RON 0 RON 5
2023 1.239.067 RON 1.239.067 RON 920.244 RON 306.432 RON 318.823 RON 387.261 RON 62.683 RON 324.578 RON 306.672 RON 80.589 RON 1.919 RON 214.973 RON 0 RON 0 RON 5
2024 1.263.321 RON 1.263.321 RON 731.973 RON 495.831 RON 531.348 RON 583.124 RON 17.836 RON 565.288 RON 496.071 RON 87.053 RON 1.919 RON 190.596 RON 0 RON 0 RON 5
2025 1.071.924 RON 1.072.990 RON 615.048 RON 381.983 RON 457.942 RON 544.609 RON 17.842 RON 526.767 RON 382.223 RON 162.386 RON 1.919 RON 476.509 RON 0 RON 0 RON 4

Reprezentanți și administratori (1)

CONSTANTINESCU ANGHEL
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,07 M RON
Rezultat Net 2025
382,0 K RON
Total Active 2025
544,6 K RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 869,5 K RON 970,9 K RON 767,4 K RON 757,8 K RON 1,24 M RON 1,26 M RON 1,07 M RON
Venituri totale 869,5 K RON 970,9 K RON 767,4 K RON 757,8 K RON 1,24 M RON 1,26 M RON 1,07 M RON
Cheltuieli totale 438,3 K RON 545,3 K RON 542,7 K RON 643,2 K RON 920,2 K RON 732,0 K RON 615,0 K RON
Rezultat net 422,5 K RON 416,5 K RON 217,0 K RON 107,0 K RON 306,4 K RON 495,8 K RON 382,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,23 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,24 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,23 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,30 ≥ 0.2 Acceptabil
Solvabilitate 3,35 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate17,8 K RON (3.3%)
Active circulante526,8 K RON (96.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri1,9 K RON
Creanțe476,5 K RON
Numerar48,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 558,58
Durata stocaj (zile) 1
Rotație creanțe (ori/an) 2,25
Durata încasare (zile) 162

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
42,7%
Marjă netă
35,6%
ROA
70,1%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 162,1 K RON 1,23 M RON 13,1%
2020 134,1 K RON 550,8 K RON 24,4%
2021 76,9 K RON 294,2 K RON 26,1%
2022 168,5 K RON 275,7 K RON 61,1%
2023 80,6 K RON 387,3 K RON 20,8%
2024 87,1 K RON 583,1 K RON 14,9%
2025 162,4 K RON 544,6 K RON 29,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 869,5 K RON 970,9 K RON 767,4 K RON 757,8 K RON 1,24 M RON 1,26 M RON 1,07 M RON ▼ 15,2%
Rezultat net 422,5 K RON 416,5 K RON 217,0 K RON 107,0 K RON 306,4 K RON 495,8 K RON 382,0 K RON ▼ 23,0%
Total active 1,23 M RON 550,8 K RON 294,2 K RON 275,7 K RON 387,3 K RON 583,1 K RON 544,6 K RON ▼ 6,6%
Capitaluri proprii 1,07 M RON 416,7 K RON 217,3 K RON 107,2 K RON 306,7 K RON 496,1 K RON 382,2 K RON ▼ 22,9%
Datorii totale 162,1 K RON 134,1 K RON 76,9 K RON 168,5 K RON 80,6 K RON 87,1 K RON 162,4 K RON ▲ 86,5%
Lichiditate curentă 6,71 3,39 3,34 1,53 4,03 6,49 3,24 ▼ 50,0%
Marjă netă (%) 48,59 42,90 28,28 14,12 24,73 39,25 35,64 ▼ 9,2%
Scor bonitate 87 87 80 70 100 95 80 ▼ 15,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (382,0 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.24), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,23 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate