Publicitate

THE TECHNICAL SQUAD S.R.L.

CUI: 40279720 J40/12098/2020 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 40279720
Cod înmatriculare J40/12098/2020
EUID ROONRC.J40/12098/2020
Data înmatriculării 2020-09-22
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PIPERA, 44, 2, PARTE A CONSTRUCŢIEI CORP 9, BIROU ÎN SUPRAFAŢĂ DE 23.28 MP

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: PIPERA
Număr: 44
Completare adresă: PARTE A CONSTRUCŢIEI CORP 9, BIROU ÎN SUPRAFAŢĂ DE 23.28 MP

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 3.806 RON −3.806 RON −3.806 RON −878 RON 10 RON −888 RON −4.484 RON 3.606 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 20.950 RON 20.950 RON 18.434 RON 1.902 RON 2.516 RON 2.256 RON 0 RON 2.256 RON −2.532 RON 4.788 RON 0 RON 1.188 RON 0 RON 0 RON 0
2022 50.628 RON 50.652 RON 46.958 RON 2.175 RON 3.694 RON 7.526 RON 0 RON 7.526 RON −357 RON 7.883 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 51.303 RON 51.314 RON 46.730 RON 3.918 RON 4.584 RON 12.387 RON 0 RON 12.387 RON 3.561 RON 8.826 RON 0 RON 5.181 RON 0 RON 0 RON 0
2024 32.149 RON 32.149 RON 17.680 RON 12.501 RON 14.469 RON 18.102 RON 0 RON 18.102 RON 16.062 RON 2.040 RON 0 RON 6.945 RON 0 RON 0 RON 0
2025 53.505 RON 53.514 RON 13.394 RON 34.526 RON 40.120 RON 70.128 RON 0 RON 70.128 RON 50.588 RON 19.540 RON 0 RON 31.805 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

GRAUR ROBERT VALENTIN
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (11)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 459 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
53,5 K RON
Rezultat Net 2025
34,5 K RON
Total Active 2025
70,1 K RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 21,0 K RON 50,6 K RON 51,3 K RON 32,1 K RON 53,5 K RON
Venituri totale 0 RON 21,0 K RON 50,7 K RON 51,3 K RON 32,1 K RON 53,5 K RON
Cheltuieli totale 3,8 K RON 18,4 K RON 47,0 K RON 46,7 K RON 17,7 K RON 13,4 K RON
Rezultat net −3,8 K RON 1,9 K RON 2,2 K RON 3,9 K RON 12,5 K RON 34,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 64,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 3,59 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 3,59 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,96 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 3,59 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante70,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe31,8 K RON
Numerar38,3 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 1,68
Durata încasare (zile) 217

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
75,0%
Marjă netă
64,5%
ROA
49,2%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 3,6 K RON −878 RON
2021 4,8 K RON 2,3 K RON 212,2%
2022 7,9 K RON 7,5 K RON 104,7%
2023 8,8 K RON 12,4 K RON 71,3%
2024 2,0 K RON 18,1 K RON 11,3%
2025 19,5 K RON 70,1 K RON 27,9%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 21,0 K RON 50,6 K RON 51,3 K RON 32,1 K RON 53,5 K RON ▲ 66,4%
Rezultat net −3,8 K RON 1,9 K RON 2,2 K RON 3,9 K RON 12,5 K RON 34,5 K RON ▲ 176,2%
Total active −878 RON 2,3 K RON 7,5 K RON 12,4 K RON 18,1 K RON 70,1 K RON ▲ 287,4%
Capitaluri proprii −4,5 K RON −2,5 K RON −357 RON 3,6 K RON 16,1 K RON 50,6 K RON ▲ 215,0%
Datorii totale 3,6 K RON 4,8 K RON 7,9 K RON 8,8 K RON 2,0 K RON 19,5 K RON ▲ 857,8%
Lichiditate curentă -0,25 0,47 0,95 1,40 8,87 3,59 ▼ 59,6%
Marjă netă (%) 9,08 4,30 7,64 38,88 64,53 ▲ 66,0%
Scor bonitate 25 45 50 70 95 95 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,5 K RON).
  • Lichiditate curentă bună (3.59), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 64,9 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate