Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DANARO MET INSURANCE AGENT DE ASIGURARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, IULIU MANIU, 111A, G, 2, 4, 49, 6, CAMERA 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 88.816 RON | 88.816 RON | 18.778 RON | 67.373 RON | 70.038 RON | 93.131 RON | 0 RON | 93.131 RON | 92.692 RON | 439 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 41.707 RON | 41.707 RON | 24.381 RON | 15.839 RON | 17.326 RON | 108.736 RON | 3.758 RON | 104.978 RON | 108.531 RON | 306 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 101 RON | 0 |
| 2021 | 51.061 RON | 51.061 RON | 30.386 RON | 19.149 RON | 20.675 RON | 128.568 RON | 1.708 RON | 126.860 RON | 127.681 RON | 887 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 45.764 RON | 45.764 RON | 28.253 RON | 16.208 RON | 17.511 RON | 117.502 RON | 0 RON | 117.502 RON | 116.769 RON | 733 RON | 0 RON | 116.112 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 77.632 RON | 77.632 RON | 34.492 RON | 32.843 RON | 43.140 RON | 50.050 RON | 0 RON | 50.050 RON | 33.083 RON | 16.967 RON | 0 RON | 20.176 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 50.305 RON | 50.305 RON | 35.715 RON | 8.738 RON | 14.590 RON | 30.048 RON | 0 RON | 30.048 RON | 21.645 RON | 8.403 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 88,8 K RON | 41,7 K RON | 51,1 K RON | 45,8 K RON | 77,6 K RON | 50,3 K RON |
| Venituri totale | 88,8 K RON | 41,7 K RON | 51,1 K RON | 45,8 K RON | 77,6 K RON | 50,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 18,8 K RON | 24,4 K RON | 30,4 K RON | 28,3 K RON | 34,5 K RON | 35,7 K RON |
| Rezultat net | 67,4 K RON | 15,8 K RON | 19,1 K RON | 16,2 K RON | 32,8 K RON | 8,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 50,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,58 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,58 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,58 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 3,58 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 439 RON | 93,1 K RON | 0,5% |
| 2020 | 306 RON | 108,7 K RON | 0,3% |
| 2021 | 887 RON | 128,6 K RON | 0,7% |
| 2022 | 733 RON | 117,5 K RON | 0,6% |
| 2023 | 17,0 K RON | 50,1 K RON | 33,9% |
| 2024 | 8,4 K RON | 30,0 K RON | 28,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 88,8 K RON | 41,7 K RON | 51,1 K RON | 45,8 K RON | 77,6 K RON | 50,3 K RON | ▼ 35,2% |
| Rezultat net | 67,4 K RON | 15,8 K RON | 19,1 K RON | 16,2 K RON | 32,8 K RON | 8,7 K RON | ▼ 73,4% |
| Total active | 93,1 K RON | 108,7 K RON | 128,6 K RON | 117,5 K RON | 50,1 K RON | 30,0 K RON | ▼ 40,0% |
| Capitaluri proprii | 92,7 K RON | 108,5 K RON | 127,7 K RON | 116,8 K RON | 33,1 K RON | 21,6 K RON | ▼ 34,6% |
| Datorii totale | 439 RON | 306 RON | 887 RON | 733 RON | 17,0 K RON | 8,4 K RON | ▼ 50,5% |
| Lichiditate curentă | 212,14 | 343,07 | 143,02 | 160,30 | 2,95 | 3,58 | ▲ 21,2% |
| Marjă netă (%) | 75,86 | 37,98 | 37,50 | 35,42 | 42,31 | 17,37 | ▼ 58,9% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 87 | 95 | 87 | ▼ 8,4% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (8,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (3.58), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.