Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
TRANSTOTAL REDOX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, VIRGIL PLEŞOIANU, 2, 2, 11527, 1, CORP B
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 9.140 RON | −9.140 RON | −9.140 RON | 141.930 RON | 833 RON | 141.097 RON | 102.207 RON | 39.723 RON | 0 RON | 65.520 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 400 RON | 1.121 RON | −733 RON | −721 RON | 141.274 RON | 0 RON | 141.274 RON | 101.475 RON | 39.799 RON | 0 RON | 65.984 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 293 RON | −293 RON | −293 RON | 141.036 RON | 0 RON | 141.036 RON | 100.982 RON | 40.054 RON | 0 RON | 65.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 294 RON | −294 RON | −294 RON | 140.219 RON | 0 RON | 140.219 RON | 100.687 RON | 39.532 RON | 0 RON | 135.517 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 294 RON | −294 RON | −294 RON | 140.155 RON | 0 RON | 140.155 RON | 100.393 RON | 39.762 RON | 0 RON | 135.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 600 RON | 296 RON | 289 RON | 304 RON | 137.366 RON | 0 RON | 137.366 RON | 100.683 RON | 36.683 RON | 0 RON | 135.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 579 RON | −579 RON | −579 RON | 136.787 RON | 0 RON | 136.787 RON | 100.104 RON | 36.683 RON | 0 RON | 135.746 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
0111 — Cultivarea cerealelor (excluzând orezul), plantelor leguminoase și a plantelor oleaginoase
Top format din 301 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−579 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 0 RON | 400 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 600 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 9,1 K RON | 1,1 K RON | 293 RON | 294 RON | 294 RON | 296 RON | 579 RON |
| Rezultat net | −9,1 K RON | −733 RON | −293 RON | −294 RON | −294 RON | 289 RON | −579 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 0 RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 3,73 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,73 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,03 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 3,73 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 39,7 K RON | 141,9 K RON | 28,0% |
| 2020 | 39,8 K RON | 141,3 K RON | 28,2% |
| 2021 | 40,1 K RON | 141,0 K RON | 28,4% |
| 2022 | 39,5 K RON | 140,2 K RON | 28,2% |
| 2023 | 39,8 K RON | 140,2 K RON | 28,4% |
| 2024 | 36,7 K RON | 137,4 K RON | 26,7% |
| 2025 | 36,7 K RON | 136,8 K RON | 26,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | −9,1 K RON | −733 RON | −293 RON | −294 RON | −294 RON | 289 RON | −579 RON | ▼ 300,3% |
| Total active | 141,9 K RON | 141,3 K RON | 141,0 K RON | 140,2 K RON | 140,2 K RON | 137,4 K RON | 136,8 K RON | ▼ 0,4% |
| Capitaluri proprii | 102,2 K RON | 101,5 K RON | 101,0 K RON | 100,7 K RON | 100,4 K RON | 100,7 K RON | 100,1 K RON | ▼ 0,6% |
| Datorii totale | 39,7 K RON | 39,8 K RON | 40,1 K RON | 39,5 K RON | 39,8 K RON | 36,7 K RON | 36,7 K RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 3,55 | 3,55 | 3,52 | 3,55 | 3,52 | 3,74 | 3,73 | ▼ 0,4% |
| Marjă netă (%) | – | – | – | – | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 67 | 67 | 67 | 67 | 75 | 60 | ▼ 20,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Lichiditate curentă bună (3.73), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.