Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MAN MASTER CONSTRUCT SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, PANSELELOR, 10, 135, 1, 5, 30, 42065, 4, cam.2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 453.488 RON | 453.488 RON | 442.887 RON | 6.066 RON | 10.601 RON | 151.973 RON | 329 RON | 151.644 RON | 100.242 RON | 51.731 RON | 3 RON | 66.263 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 432.177 RON | 432.177 RON | 439.616 RON | −12.785 RON | −7.439 RON | 230.330 RON | 0 RON | 230.330 RON | 56.983 RON | 173.347 RON | 3 RON | 47.777 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2021 | 462.123 RON | 462.123 RON | 463.780 RON | −6.186 RON | −1.657 RON | 97.297 RON | 6.315 RON | 90.982 RON | 50.798 RON | 46.499 RON | 3 RON | 9.528 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 741.252 RON | 758.289 RON | 678.512 RON | 72.346 RON | 79.777 RON | 313.001 RON | 95.332 RON | 217.669 RON | 123.144 RON | 189.857 RON | 2.050 RON | 44.974 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 748.999 RON | 748.999 RON | 715.449 RON | 27.183 RON | 33.550 RON | 257.436 RON | 81.371 RON | 176.065 RON | 150.326 RON | 107.110 RON | 14.606 RON | 44.037 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 958.089 RON | 958.741 RON | 934.604 RON | 474 RON | 24.137 RON | 307.461 RON | 130.355 RON | 177.106 RON | 119.240 RON | 188.221 RON | 0 RON | 44.550 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2025 | 922.612 RON | 922.614 RON | 899.946 RON | 1.585 RON | 22.668 RON | 182.240 RON | 83.678 RON | 98.562 RON | 120.825 RON | 61.415 RON | 0 RON | 16.228 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 2,040 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 453,5 K RON | 432,2 K RON | 462,1 K RON | 741,3 K RON | 749,0 K RON | 958,1 K RON | 922,6 K RON |
| Venituri totale | 453,5 K RON | 432,2 K RON | 462,1 K RON | 758,3 K RON | 749,0 K RON | 958,7 K RON | 922,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 442,9 K RON | 439,6 K RON | 463,8 K RON | 678,5 K RON | 715,4 K RON | 934,6 K RON | 899,9 K RON |
| Rezultat net | 6,1 K RON | −12,8 K RON | −6,2 K RON | 72,3 K RON | 27,2 K RON | 474 RON | 1,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,07 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,60 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,60 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,34 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 56,85 |
| Durata încasare (zile) | 6 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 51,7 K RON | 152,0 K RON | 34,0% |
| 2020 | 173,3 K RON | 230,3 K RON | 75,3% |
| 2021 | 46,5 K RON | 97,3 K RON | 47,8% |
| 2022 | 189,9 K RON | 313,0 K RON | 60,7% |
| 2023 | 107,1 K RON | 257,4 K RON | 41,6% |
| 2024 | 188,2 K RON | 307,5 K RON | 61,2% |
| 2025 | 61,4 K RON | 182,2 K RON | 33,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 453,5 K RON | 432,2 K RON | 462,1 K RON | 741,3 K RON | 749,0 K RON | 958,1 K RON | 922,6 K RON | ▼ 3,7% |
| Rezultat net | 6,1 K RON | −12,8 K RON | −6,2 K RON | 72,3 K RON | 27,2 K RON | 474 RON | 1,6 K RON | ▲ 234,4% |
| Total active | 152,0 K RON | 230,3 K RON | 97,3 K RON | 313,0 K RON | 257,4 K RON | 307,5 K RON | 182,2 K RON | ▼ 40,7% |
| Capitaluri proprii | 100,2 K RON | 57,0 K RON | 50,8 K RON | 123,1 K RON | 150,3 K RON | 119,2 K RON | 120,8 K RON | ▲ 1,3% |
| Datorii totale | 51,7 K RON | 173,3 K RON | 46,5 K RON | 189,9 K RON | 107,1 K RON | 188,2 K RON | 61,4 K RON | ▼ 67,4% |
| Lichiditate curentă | 2,93 | 1,33 | 1,96 | 1,15 | 1,64 | 0,94 | 1,60 | ▲ 70,6% |
| Marjă netă (%) | 1,34 | -2,96 | -1,34 | 9,76 | 3,63 | 0,05 | 0,17 | ▲ 240,0% |
| Scor bonitate | 77 | 37 | 72 | 75 | 72 | 55 | 80 | ▲ 45,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (1,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,07 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.