Publicitate

FABULOUS SHOP S.R.L.

CUI: 41694104 J40/12868/2019 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 41694104
Cod înmatriculare J40/12868/2019
EUID ROONRC.J40/12868/2019
Data înmatriculării 2019-09-27
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 7 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, VALEA OLTULUI, 2, M9, A, 7, 45, 6, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: VALEA OLTULUI
Număr: 2
Bloc: M9
Scară: A
Etaj: 7
Apartament: 45
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 73.829 RON 73.829 RON 29.579 RON 42.035 RON 44.250 RON 51.066 RON 0 RON 51.066 RON 42.235 RON 8.831 RON 6.020 RON 330 RON 0 RON 0 RON 0
2020 254.617 RON 254.626 RON 175.276 RON 72.211 RON 79.350 RON 125.855 RON 0 RON 125.855 RON 114.446 RON 11.409 RON 27.453 RON 7.683 RON 0 RON 0 RON 0
2021 274.107 RON 274.107 RON 184.876 RON 81.007 RON 89.231 RON 216.191 RON 22.229 RON 193.962 RON 195.453 RON 20.738 RON 29.356 RON 6.933 RON 0 RON 0 RON 0
2022 263.995 RON 263.995 RON 186.743 RON 69.878 RON 77.252 RON 104.157 RON 17.593 RON 86.564 RON 70.118 RON 34.039 RON 62.578 RON 7.312 RON 0 RON 0 RON 1
2023 268.826 RON 268.826 RON 265.241 RON 1.300 RON 3.585 RON 92.037 RON 14.138 RON 77.899 RON 71.418 RON 20.619 RON 52.683 RON 13.047 RON 0 RON 0 RON 1
2024 349.678 RON 349.704 RON 320.633 RON 24.717 RON 29.071 RON 170.923 RON 11.528 RON 159.395 RON 96.135 RON 74.788 RON 117.674 RON 20.513 RON 0 RON 0 RON 1
2025 327.107 RON 327.231 RON 342.306 RON −17.983 RON −15.075 RON 158.740 RON 8.918 RON 149.822 RON 78.152 RON 80.588 RON 113.439 RON 21.879 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

CERNELEŢCHI IRINA-CLAUDIA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (2)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Pierdere netă înregistrată în 2025 (−17.983 RON)
Cifra de Afaceri 2025
327,1 K RON
Rezultat Net 2025
−18,0 K RON
Total Active 2025
158,7 K RON
Scor Bonitate
47/100
C
Risc Ridicat — Clasa C
Scor bonitate: 47/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 73,8 K RON 254,6 K RON 274,1 K RON 264,0 K RON 268,8 K RON 349,7 K RON 327,1 K RON
Venituri totale 73,8 K RON 254,6 K RON 274,1 K RON 264,0 K RON 268,8 K RON 349,7 K RON 327,2 K RON
Cheltuieli totale 29,6 K RON 175,3 K RON 184,9 K RON 186,7 K RON 265,2 K RON 320,6 K RON 342,3 K RON
Rezultat net 42,0 K RON 72,2 K RON 81,0 K RON 69,9 K RON 1,3 K RON 24,7 K RON −18,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 393,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,86 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,45 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,18 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,97 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate8,9 K RON (5.6%)
Active circulante149,8 K RON (94.4%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri113,4 K RON
Creanțe21,9 K RON
Numerar14,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 2,88
Durata stocaj (zile) 127
Rotație creanțe (ori/an) 14,95
Durata încasare (zile) 24

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
-4,6%
Marjă netă
-5,5%
ROA
-11,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 8,8 K RON 51,1 K RON 17,3%
2020 11,4 K RON 125,9 K RON 9,1%
2021 20,7 K RON 216,2 K RON 9,6%
2022 34,0 K RON 104,2 K RON 32,7%
2023 20,6 K RON 92,0 K RON 22,4%
2024 74,8 K RON 170,9 K RON 43,8%
2025 80,6 K RON 158,7 K RON 50,8%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

47
din 100 puncte
Clasa C — Risc Ridicat
Lichiditate — Bună (LC ≥ 1.5) 20/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Critică (pierdere netă) 2/25
Tendinta — Tendință negativă 5/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 73,8 K RON 254,6 K RON 274,1 K RON 264,0 K RON 268,8 K RON 349,7 K RON 327,1 K RON ▼ 6,5%
Rezultat net 42,0 K RON 72,2 K RON 81,0 K RON 69,9 K RON 1,3 K RON 24,7 K RON −18,0 K RON ▼ 172,8%
Total active 51,1 K RON 125,9 K RON 216,2 K RON 104,2 K RON 92,0 K RON 170,9 K RON 158,7 K RON ▼ 7,1%
Capitaluri proprii 42,2 K RON 114,4 K RON 195,5 K RON 70,1 K RON 71,4 K RON 96,1 K RON 78,2 K RON ▼ 18,7%
Datorii totale 8,8 K RON 11,4 K RON 20,7 K RON 34,0 K RON 20,6 K RON 74,8 K RON 80,6 K RON ▲ 7,8%
Lichiditate curentă 5,78 11,03 9,35 2,54 3,78 2,13 1,86 ▼ 12,8%
Marjă netă (%) 56,94 28,36 29,55 26,47 0,48 7,07 -5,50 ▼ 177,8%
Scor bonitate 87 100 95 80 77 90 47 ▼ 47,8%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 393,8 K RON.

Riscuri identificate

  • Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
  • Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.

Recomandări

  • Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate