Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

CLAIMS MANAGEMENT NETWORK SRL

CUI: 32372843 J40/12944/2013 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 32372843
Cod înmatriculare J40/12944/2013
EUID ROONRC.J40/12944/2013
Data înmatriculării 2013-10-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 2 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, DR. CONSTANTIN ISTRATI, 4, 1, 40544, 4, SUBSOL, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: DR. CONSTANTIN ISTRATI
Număr: 4
Apartament: 1
Cod poștal: 40544
Completare adresă: SUBSOL, CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 276.956 RON 284.456 RON 188.453 RON 93.470 RON 96.003 RON 288.302 RON 26.842 RON 261.460 RON 85.498 RON 202.804 RON 7.597 RON 219.989 RON 0 RON 0 RON 2
2024 988.912 RON 988.912 RON 545.252 RON 388.816 RON 443.660 RON 753.829 RON 60.157 RON 693.672 RON 392.792 RON 361.037 RON 8.876 RON 641.884 RON 0 RON 0 RON 2
2025 1.253.884 RON 1.283.756 RON 1.221.792 RON 51.440 RON 61.964 RON 978.849 RON 301.777 RON 677.072 RON 243.121 RON 735.728 RON 17.046 RON 619.891 RON 0 RON 0 RON 2

Reprezentanți și administratori (1)

FLOAREA LIVIU - GHEORGHE
administrator
Argeş, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 94 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.92) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
1,25 M RON
Rezultat Net 2025
51,4 K RON
Total Active 2025
978,8 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 277,0 K RON 988,9 K RON 1,25 M RON
Venituri totale 284,5 K RON 988,9 K RON 1,28 M RON
Cheltuieli totale 188,5 K RON 545,3 K RON 1,22 M RON
Rezultat net 93,5 K RON 388,8 K RON 51,4 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,82 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,92 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,90 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,05 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,33 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate301,8 K RON (30.8%)
Active circulante677,1 K RON (69.2%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri17,0 K RON
Creanțe619,9 K RON
Numerar40,1 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 73,56
Durata stocaj (zile) 5
Rotație creanțe (ori/an) 2,02
Durata încasare (zile) 180

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
4,9%
Marjă netă
4,1%
ROA
5,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 202,8 K RON 288,3 K RON 70,3%
2024 361,0 K RON 753,8 K RON 47,9%
2025 735,7 K RON 978,8 K RON 75,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Slabă (LC ≥ 0.5) 8/25
Capital — Acceptabilă (> 10% din active) 15/25
Profitabilitate — Acceptabilă (profit pozitiv) 15/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 277,0 K RON 988,9 K RON 1,25 M RON ▲ 26,8%
Rezultat net 93,5 K RON 388,8 K RON 51,4 K RON ▼ 86,8%
Total active 288,3 K RON 753,8 K RON 978,8 K RON ▲ 29,9%
Capitaluri proprii 85,5 K RON 392,8 K RON 243,1 K RON ▼ 38,1%
Datorii totale 202,8 K RON 361,0 K RON 735,7 K RON ▲ 103,8%
Lichiditate curentă 1,29 1,92 0,92 ▼ 52,1%
Marjă netă (%) 33,75 39,32 4,10 ▼ 89,6%
Scor bonitate 67 95 50 ▼ 47,4%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (51,4 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,82 M RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.