Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
PETRELLI HEATING TECHNOLOGY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, CISNĂDIE, 5B, 12261, 1, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 307.172 RON | 308.029 RON | 41.804 RON | 257.010 RON | 266.225 RON | 289.485 RON | 97.127 RON | 192.358 RON | 283.553 RON | 5.932 RON | 0 RON | 126.743 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 271.381 RON | 272.346 RON | 67.442 RON | 196.763 RON | 204.904 RON | 367.501 RON | 60.704 RON | 306.797 RON | 360.366 RON | 7.135 RON | 0 RON | 292.537 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 302.337 RON | 304.437 RON | 185.750 RON | 109.617 RON | 118.687 RON | 503.627 RON | 24.282 RON | 479.345 RON | 469.983 RON | 33.644 RON | 0 RON | 362.167 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 136.475 RON | 137.228 RON | 111.710 RON | 22.451 RON | 25.518 RON | 620.797 RON | 0 RON | 620.797 RON | 132.434 RON | 488.363 RON | 0 RON | 380.045 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 927.431 RON | 945.443 RON | 545.851 RON | 390.163 RON | 399.592 RON | 1.298.024 RON | 0 RON | 1.298.024 RON | 522.597 RON | 775.427 RON | 0 RON | 1.223.282 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 354.442 RON | 355.289 RON | 190.790 RON | 157.359 RON | 164.499 RON | 696.467 RON | 0 RON | 696.467 RON | 679.956 RON | 16.511 RON | 0 RON | 683.515 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 199.325 RON | 201.042 RON | 145.585 RON | 53.447 RON | 55.457 RON | 763.687 RON | 0 RON | 763.687 RON | 733.403 RON | 30.284 RON | 0 RON | 655.710 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 1,853 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 307,2 K RON | 271,4 K RON | 302,3 K RON | 136,5 K RON | 927,4 K RON | 354,4 K RON | 199,3 K RON |
| Venituri totale | 308,0 K RON | 272,3 K RON | 304,4 K RON | 137,2 K RON | 945,4 K RON | 355,3 K RON | 201,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 41,8 K RON | 67,4 K RON | 185,8 K RON | 111,7 K RON | 545,9 K RON | 190,8 K RON | 145,6 K RON |
| Rezultat net | 257,0 K RON | 196,8 K RON | 109,6 K RON | 22,5 K RON | 390,2 K RON | 157,4 K RON | 53,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 423,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25,22 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 25,22 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,57 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 25,22 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,30 |
| Durata încasare (zile) | 1.201 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 5,9 K RON | 289,5 K RON | 2,1% |
| 2020 | 7,1 K RON | 367,5 K RON | 1,9% |
| 2021 | 33,6 K RON | 503,6 K RON | 6,7% |
| 2022 | 488,4 K RON | 620,8 K RON | 78,7% |
| 2023 | 775,4 K RON | 1,30 M RON | 59,7% |
| 2024 | 16,5 K RON | 696,5 K RON | 2,4% |
| 2025 | 30,3 K RON | 763,7 K RON | 4,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 307,2 K RON | 271,4 K RON | 302,3 K RON | 136,5 K RON | 927,4 K RON | 354,4 K RON | 199,3 K RON | ▼ 43,8% |
| Rezultat net | 257,0 K RON | 196,8 K RON | 109,6 K RON | 22,5 K RON | 390,2 K RON | 157,4 K RON | 53,4 K RON | ▼ 66,0% |
| Total active | 289,5 K RON | 367,5 K RON | 503,6 K RON | 620,8 K RON | 1,30 M RON | 696,5 K RON | 763,7 K RON | ▲ 9,7% |
| Capitaluri proprii | 283,6 K RON | 360,4 K RON | 470,0 K RON | 132,4 K RON | 522,6 K RON | 680,0 K RON | 733,4 K RON | ▲ 7,9% |
| Datorii totale | 5,9 K RON | 7,1 K RON | 33,6 K RON | 488,4 K RON | 775,4 K RON | 16,5 K RON | 30,3 K RON | ▲ 83,4% |
| Lichiditate curentă | 32,43 | 43,00 | 14,25 | 1,27 | 1,67 | 42,18 | 25,22 | ▼ 40,2% |
| Marjă netă (%) | 83,67 | 72,50 | 36,26 | 16,45 | 42,07 | 44,40 | 26,81 | ▼ 39,6% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 87 | 60 | 90 | 87 | 80 | ▼ 8,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (53,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (25.22), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 423,7 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.