Publicitate

SPORTSHOP 2XTREME SRL

CUI: 38025665 J40/13441/2017 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 38025665
Cod înmatriculare J40/13441/2017
EUID ROONRC.J40/13441/2017
Data înmatriculării 2017-07-25
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 9 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, AVRIG, 63, E2, C, 6, 92, 21574, 2

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 2
Sector: 2
Stradă: AVRIG
Număr: 63
Bloc: E2
Scară: C
Etaj: 6
Apartament: 92
Cod poștal: 21574

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 0 RON 0 RON 4.518 RON −4.518 RON −4.518 RON 1.187 RON 0 RON 1.187 RON −3.205 RON 4.392 RON 0 RON 241 RON 0 RON 0 RON 0
2020 721 RON 721 RON 11.135 RON −10.436 RON −10.414 RON 1.734 RON 0 RON 1.734 RON −13.641 RON 15.375 RON 0 RON 1.086 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 18.353 RON −18.353 RON −18.353 RON 3.211 RON 0 RON 3.211 RON −31.994 RON 35.205 RON 0 RON 2.444 RON 0 RON 0 RON 0
2022 44.017 RON 44.017 RON 15.902 RON 26.794 RON 28.115 RON 93.933 RON 73.840 RON 20.093 RON −5.200 RON 99.133 RON 0 RON 17.477 RON 0 RON 0 RON 0
2023 15.628 RON 15.628 RON 42.266 RON −26.638 RON −26.638 RON 57.335 RON 44.304 RON 13.031 RON −31.838 RON 89.173 RON 0 RON 12.929 RON 0 RON 0 RON 0
2024 53.872 RON 53.872 RON 84.551 RON −30.679 RON −30.679 RON 31.848 RON 29.536 RON 2.312 RON −62.517 RON 94.365 RON 0 RON 2.260 RON 0 RON 0 RON 0
2025 44.068 RON 91.497 RON 63.990 RON 27.507 RON 27.507 RON 16.347 RON 14.768 RON 1.579 RON −35.010 RON 51.357 RON 0 RON 16 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

BULIGA ŞERBAN-DINU
administrator
Bucureşti, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 7,289 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • Capitaluri proprii negative (−35.010 RON) — risc de insolvență tehnică
  • Lichiditate curentă sub 1.0 (0.03) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
  • Grad ridicat de îndatorare: 314.2% din active finanțate din datorii
Cifra de Afaceri 2025
44,1 K RON
Rezultat Net 2025
27,5 K RON
Total Active 2025
16,3 K RON
Scor Bonitate
50/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 50/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 721 RON 0 RON 44,0 K RON 15,6 K RON 53,9 K RON 44,1 K RON
Venituri totale 0 RON 721 RON 0 RON 44,0 K RON 15,6 K RON 53,9 K RON 91,5 K RON
Cheltuieli totale 4,5 K RON 11,1 K RON 18,4 K RON 15,9 K RON 42,3 K RON 84,6 K RON 64,0 K RON
Rezultat net −4,5 K RON −10,4 K RON −18,4 K RON 26,8 K RON −26,6 K RON −30,7 K RON 27,5 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 58,9 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Insolvență tehnică: Capitalurile proprii sunt negative în 2025 (−35.010 RON). Datoriile totale depășesc totalul activelor, ceea ce semnalează o situație de supraîndatorare cronică.

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,03 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,03 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,03 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 0,32 ≥ 1 Slab

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate14,8 K RON (90.3%)
Active circulante1,6 K RON (9.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe16 RON
Numerar1,6 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an)
Durata stocaj (zile)
Rotație creanțe (ori/an) 2.754,25
Durata încasare (zile) 0

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
62,4%
Marjă netă
62,4%
ROA
168,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 4,4 K RON 1,2 K RON 370,0%
2020 15,4 K RON 1,7 K RON 886,7%
2021 35,2 K RON 3,2 K RON 1.096,4%
2022 99,1 K RON 93,9 K RON 105,5%
2023 89,2 K RON 57,3 K RON 155,5%
2024 94,4 K RON 31,8 K RON 296,3%
2025 51,4 K RON 16,3 K RON 314,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

50
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Critică (capitaluri negative) 2/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 721 RON 0 RON 44,0 K RON 15,6 K RON 53,9 K RON 44,1 K RON ▼ 18,2%
Rezultat net −4,5 K RON −10,4 K RON −18,4 K RON 26,8 K RON −26,6 K RON −30,7 K RON 27,5 K RON ▲ 189,7%
Total active 1,2 K RON 1,7 K RON 3,2 K RON 93,9 K RON 57,3 K RON 31,8 K RON 16,3 K RON ▼ 48,7%
Capitaluri proprii −3,2 K RON −13,6 K RON −32,0 K RON −5,2 K RON −31,8 K RON −62,5 K RON −35,0 K RON ▲ 44,0%
Datorii totale 4,4 K RON 15,4 K RON 35,2 K RON 99,1 K RON 89,2 K RON 94,4 K RON 51,4 K RON ▼ 45,6%
Lichiditate curentă 0,27 0,11 0,09 0,20 0,15 0,02 0,03 ▲ 25,3%
Marjă netă (%) -1.447,43 60,87 -170,45 -56,95 62,42 ▲ 209,6%
Scor bonitate 22 12 15 50 12 19 50 ▲ 163,2%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (27,5 K RON).
  • Scorul de bonitate de 50/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 58,9 K RON.

Riscuri identificate

  • Capitalurile proprii negative indică o stare de insolvență tehnică — pasivele depășesc activele.
  • Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
  • Grad de îndatorare de 314.2% — vulnerabilitate ridicată la variații de dobânzi și crize de lichiditate.

Recomandări

  • Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
  • Consultarea unui administrator judiciar sau specialist în restructurare financiară.
  • Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
  • Diversificarea surselor de finanțare și reducerea dependenței de capital de împrumut.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.

Publicitate