Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

PRIME ACCOUNTING SRL

CUI: 29333267 J40/13478/2011 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 29333267
Cod înmatriculare J40/13478/2011
EUID ROONRC.J40/13478/2011
Data înmatriculării 2011-11-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 15 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, Şos. GIURGIULUI, 164, 14B, A, 1, 17, 40682, 4, CAMERA NR. 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: Şos. GIURGIULUI
Număr: 164
Bloc: 14B
Scară: A
Etaj: 1
Apartament: 17
Cod poștal: 40682
Completare adresă: CAMERA NR. 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 10.070 RON 10.070 RON 133 RON 9.635 RON 9.937 RON 54.933 RON 0 RON 54.933 RON 54.556 RON 377 RON 0 RON 54.660 RON 0 RON 0 RON 0
2020 7.880 RON 7.880 RON 1.326 RON 6.318 RON 6.554 RON 61.928 RON 0 RON 61.928 RON 60.874 RON 1.054 RON 0 RON 60.840 RON 0 RON 0 RON 0
2021 7.100 RON 7.100 RON 2.031 RON 4.874 RON 5.069 RON 65.997 RON 0 RON 65.997 RON 65.609 RON 388 RON 0 RON 61.840 RON 0 RON 0 RON 0
2022 19.270 RON 19.270 RON 15.999 RON 2.692 RON 3.271 RON 69.268 RON 0 RON 69.268 RON 68.301 RON 967 RON 0 RON 69.220 RON 0 RON 0 RON 0
2023 10.700 RON 10.700 RON 26.344 RON −15.740 RON −15.644 RON 53.624 RON 0 RON 53.624 RON 52.561 RON 1.063 RON 0 RON 53.562 RON 0 RON 0 RON 0
2024 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 53.624 RON 0 RON 53.624 RON 52.561 RON 1.063 RON 0 RON 53.562 RON 0 RON 0 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

TRIFAN ELENA - MONICA
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Raport Economico-Financiar

2019–2024

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2024
0 RON
Rezultat Net 2024
0 RON
Total Active 2024
53,6 K RON
Scor Bonitate
75/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 75/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 201920202021202220232024
Cifra de afaceri 10,1 K RON 7,9 K RON 7,1 K RON 19,3 K RON 10,7 K RON 0 RON
Venituri totale 10,1 K RON 7,9 K RON 7,1 K RON 19,3 K RON 10,7 K RON 0 RON
Cheltuieli totale 133 RON 1,3 K RON 2,0 K RON 16,0 K RON 26,3 K RON 0 RON
Rezultat net 9,6 K RON 6,3 K RON 4,9 K RON 2,7 K RON −15,7 K RON 0 RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 6,2 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2024

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 50,45 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 50,45 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 0,06 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 50,45 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2024)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante53,6 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe53,6 K RON
Numerar62 RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2024)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) –
Durata încasare (zile) –

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
–
Marjă netă
–
ROA
0,0%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 377 RON 54,9 K RON 0,7%
2020 1,1 K RON 61,9 K RON 1,7%
2021 388 RON 66,0 K RON 0,6%
2022 967 RON 69,3 K RON 1,4%
2023 1,1 K RON 53,6 K RON 2,0%
2024 1,1 K RON 53,6 K RON 2,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2024

75
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Date insuficiente 5/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 201920202021202220232024 YoY
Cifra de afaceri 10,1 K RON 7,9 K RON 7,1 K RON 19,3 K RON 10,7 K RON 0 RON –
Rezultat net 9,6 K RON 6,3 K RON 4,9 K RON 2,7 K RON −15,7 K RON 0 RON –
Total active 54,9 K RON 61,9 K RON 66,0 K RON 69,3 K RON 53,6 K RON 53,6 K RON ▲ 0,0%
Capitaluri proprii 54,6 K RON 60,9 K RON 65,6 K RON 68,3 K RON 52,6 K RON 52,6 K RON ▲ 0,0%
Datorii totale 377 RON 1,1 K RON 388 RON 967 RON 1,1 K RON 1,1 K RON ▲ 0,0%
Lichiditate curentă 145,71 58,76 170,10 71,63 50,45 50,45 ▲ 0,0%
Marjă netă (%) 95,68 80,18 68,65 13,97 -147,10 – –
Scor bonitate 87 80 87 87 57 75 ▲ 31,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
  • •Lichiditate curentă bună (50.45), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 6,2 K RON.

Riscuri identificate

  • •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.