INTERCOM TRADING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, Str. IOVITA, 6, P25, A, 8, 32, 62322, 5
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 199.661 RON | 199.782 RON | 176.634 RON | 21.150 RON | 23.148 RON | 226.539 RON | 0 RON | 226.539 RON | 72.458 RON | 154.081 RON | 3.472 RON | 151.391 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2020 | 238.500 RON | 239.528 RON | 153.309 RON | 83.834 RON | 86.219 RON | 206.595 RON | 0 RON | 206.595 RON | 116.292 RON | 90.303 RON | 12.801 RON | 89.408 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 150.620 RON | 150.632 RON | 136.544 RON | 12.612 RON | 14.088 RON | 154.709 RON | 0 RON | 154.709 RON | 116.292 RON | 38.417 RON | 1.679 RON | 83.973 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 153.517 RON | 153.594 RON | 107.426 RON | 38.929 RON | 46.168 RON | 198.673 RON | 0 RON | 198.673 RON | 143.929 RON | 54.744 RON | 0 RON | 79.369 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 109.724 RON | 109.727 RON | 78.461 RON | 26.514 RON | 31.266 RON | 206.244 RON | 0 RON | 206.244 RON | 143.929 RON | 62.315 RON | 0 RON | 76.600 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 110.984 RON | 110.984 RON | 70.077 RON | 34.689 RON | 40.907 RON | 210.413 RON | 18.800 RON | 191.613 RON | 178.618 RON | 31.795 RON | 82.300 RON | 74.242 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7420 — Activități fotografice
Top format din 999 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 199,7 K RON | 238,5 K RON | 150,6 K RON | 0 RON | 153,5 K RON | 109,7 K RON | 111,0 K RON |
| Venituri totale | 199,8 K RON | 239,5 K RON | 150,6 K RON | 0 RON | 153,6 K RON | 109,7 K RON | 111,0 K RON |
| Cheltuieli totale | 176,6 K RON | 153,3 K RON | 136,5 K RON | 0 RON | 107,4 K RON | 78,5 K RON | 70,1 K RON |
| Rezultat net | 21,2 K RON | 83,8 K RON | 12,6 K RON | 0 RON | 38,9 K RON | 26,5 K RON | 34,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 63,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 6,03 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 3,44 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,10 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 6,62 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 1,35 |
| Durata stocaj (zile) | 271 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,49 |
| Durata încasare (zile) | 244 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 154,1 K RON | 226,5 K RON | 68,0% |
| 2020 | 90,3 K RON | 206,6 K RON | 43,7% |
| 2021 | 38,4 K RON | 154,7 K RON | 24,8% |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | – |
| 2023 | 54,7 K RON | 198,7 K RON | 27,6% |
| 2024 | 62,3 K RON | 206,2 K RON | 30,2% |
| 2025 | 31,8 K RON | 210,4 K RON | 15,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 199,7 K RON | 238,5 K RON | 150,6 K RON | 0 RON | 153,5 K RON | 109,7 K RON | 111,0 K RON | ▲ 1,1% |
| Rezultat net | 21,2 K RON | 83,8 K RON | 12,6 K RON | 0 RON | 38,9 K RON | 26,5 K RON | 34,7 K RON | ▲ 30,8% |
| Total active | 226,5 K RON | 206,6 K RON | 154,7 K RON | 0 RON | 198,7 K RON | 206,2 K RON | 210,4 K RON | ▲ 2,0% |
| Capitaluri proprii | 72,5 K RON | 116,3 K RON | 116,3 K RON | 0 RON | 143,9 K RON | 143,9 K RON | 178,6 K RON | ▲ 24,1% |
| Datorii totale | 154,1 K RON | 90,3 K RON | 38,4 K RON | 0 RON | 54,7 K RON | 62,3 K RON | 31,8 K RON | ▼ 49,0% |
| Lichiditate curentă | 1,47 | 2,29 | 4,03 | – | 3,63 | 3,31 | 6,03 | ▲ 82,1% |
| Marjă netă (%) | 10,59 | 35,15 | 8,37 | – | 25,36 | 24,16 | 31,26 | ▲ 29,4% |
| Scor bonitate | 72 | 100 | 82 | 20 | 87 | 80 | 95 | ▲ 18,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (34,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (6.03), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.