Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MY COMPANY SERV SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, B-dul Banu Manta, 27, 34, 3, 9, 137, 70000, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 29.519 RON | 30.719 RON | 29.768 RON | 30 RON | 951 RON | 9.975 RON | 0 RON | 9.975 RON | −538 RON | 10.513 RON | 5.929 RON | 3.565 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 29.204 RON | 29.204 RON | 21.453 RON | 6.898 RON | 7.751 RON | 9.452 RON | 0 RON | 9.452 RON | 6.360 RON | 3.092 RON | 2.527 RON | 626 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 21.660 RON | 21.680 RON | 14.614 RON | 6.416 RON | 7.066 RON | 13.673 RON | 0 RON | 13.673 RON | 12.776 RON | 897 RON | 2.997 RON | 62 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 24.379 RON | 25.548 RON | 21.552 RON | 3.344 RON | 3.996 RON | 24.649 RON | 10.016 RON | 14.633 RON | 16.119 RON | 8.530 RON | 2.997 RON | 1.274 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 22.054 RON | 22.054 RON | 21.180 RON | 134 RON | 874 RON | 19.031 RON | 4.293 RON | 14.738 RON | 16.253 RON | 2.778 RON | 2.997 RON | 454 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 26.090 RON | 26.239 RON | 28.444 RON | −2.692 RON | −2.205 RON | 16.535 RON | 0 RON | 16.535 RON | 13.561 RON | 2.974 RON | 2.997 RON | 216 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 23.284 RON | 23.284 RON | 31.815 RON | −8.944 RON | −8.531 RON | 7.303 RON | 0 RON | 7.303 RON | 4.617 RON | 2.686 RON | 0 RON | 825 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,517 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−8.944 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 29,5 K RON | 29,2 K RON | 21,7 K RON | 24,4 K RON | 22,1 K RON | 26,1 K RON | 23,3 K RON |
| Venituri totale | 30,7 K RON | 29,2 K RON | 21,7 K RON | 25,5 K RON | 22,1 K RON | 26,2 K RON | 23,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 29,8 K RON | 21,5 K RON | 14,6 K RON | 21,6 K RON | 21,2 K RON | 28,4 K RON | 31,8 K RON |
| Rezultat net | 30 RON | 6,9 K RON | 6,4 K RON | 3,3 K RON | 134 RON | −2,7 K RON | −8,9 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 21,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,72 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,72 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,41 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 2,72 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 28,22 |
| Durata încasare (zile) | 13 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,5 K RON | 10,0 K RON | 105,4% |
| 2020 | 3,1 K RON | 9,5 K RON | 32,7% |
| 2021 | 897 RON | 13,7 K RON | 6,6% |
| 2022 | 8,5 K RON | 24,6 K RON | 34,6% |
| 2023 | 2,8 K RON | 19,0 K RON | 14,6% |
| 2024 | 3,0 K RON | 16,5 K RON | 18,0% |
| 2025 | 2,7 K RON | 7,3 K RON | 36,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 29,5 K RON | 29,2 K RON | 21,7 K RON | 24,4 K RON | 22,1 K RON | 26,1 K RON | 23,3 K RON | ▼ 10,8% |
| Rezultat net | 30 RON | 6,9 K RON | 6,4 K RON | 3,3 K RON | 134 RON | −2,7 K RON | −8,9 K RON | ▼ 232,2% |
| Total active | 10,0 K RON | 9,5 K RON | 13,7 K RON | 24,6 K RON | 19,0 K RON | 16,5 K RON | 7,3 K RON | ▼ 55,8% |
| Capitaluri proprii | −538 RON | 6,4 K RON | 12,8 K RON | 16,1 K RON | 16,3 K RON | 13,6 K RON | 4,6 K RON | ▼ 66,0% |
| Datorii totale | 10,5 K RON | 3,1 K RON | 897 RON | 8,5 K RON | 2,8 K RON | 3,0 K RON | 2,7 K RON | ▼ 9,7% |
| Lichiditate curentă | 0,95 | 3,06 | 15,24 | 1,72 | 5,31 | 5,56 | 2,72 | ▼ 51,1% |
| Marjă netă (%) | 0,10 | 23,62 | 29,62 | 13,72 | 0,61 | -10,32 | -38,41 | ▼ 272,2% |
| Scor bonitate | 37 | 95 | 87 | 82 | 77 | 72 | 57 | ▼ 20,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (2.72), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 57/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.