Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
DINAMIC IMPEX SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Aleea DEALUL MACINULUI, 6, D39, D, 2, 53, 74161, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 154.050 RON | 155.218 RON | 69.978 RON | 71.602 RON | 85.240 RON | 98.556 RON | 0 RON | 98.556 RON | 75.156 RON | 23.400 RON | 0 RON | 10.095 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 233.014 RON | 244.888 RON | 86.897 RON | 132.712 RON | 157.991 RON | 151.981 RON | 0 RON | 151.981 RON | 136.266 RON | 15.715 RON | 0 RON | 12.855 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 143.493 RON | 174.616 RON | 95.894 RON | 66.224 RON | 78.722 RON | 73.730 RON | 0 RON | 73.730 RON | 69.778 RON | 3.952 RON | 0 RON | 244 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7490 — Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
Top format din 1,004 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 154,1 K RON | 233,0 K RON | 143,5 K RON |
| Venituri totale | 155,2 K RON | 244,9 K RON | 174,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 70,0 K RON | 86,9 K RON | 95,9 K RON |
| Rezultat net | 71,6 K RON | 132,7 K RON | 66,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 166,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 18,66 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 18,66 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 18,59 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 18,66 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 588,09 |
| Durata încasare (zile) | 1 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 23,4 K RON | 98,6 K RON | 23,7% |
| 2024 | 15,7 K RON | 152,0 K RON | 10,3% |
| 2025 | 4,0 K RON | 73,7 K RON | 5,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 154,1 K RON | 233,0 K RON | 143,5 K RON | ▼ 38,4% |
| Rezultat net | 71,6 K RON | 132,7 K RON | 66,2 K RON | ▼ 50,1% |
| Total active | 98,6 K RON | 152,0 K RON | 73,7 K RON | ▼ 51,5% |
| Capitaluri proprii | 75,2 K RON | 136,3 K RON | 69,8 K RON | ▼ 48,8% |
| Datorii totale | 23,4 K RON | 15,7 K RON | 4,0 K RON | ▼ 74,9% |
| Lichiditate curentă | 4,21 | 9,67 | 18,66 | ▲ 92,9% |
| Marjă netă (%) | 46,48 | 56,95 | 46,15 | ▼ 19,0% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (66,2 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (18.66), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 166,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.