Publicitate

CIVIL & ROAD DEVELOPMENT AT SRL

CUI: 1621316 J40/14191/2013 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 1621316
Cod înmatriculare J40/14191/2013
EUID ROONRC.J40/14191/2013
Data înmatriculării 2013-11-18
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 13 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, SPLAIUL UNIRII, 168, T1, 1, 103, 4

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 4
Sector: 4
Stradă: SPLAIUL UNIRII
Număr: 168
Bloc: T1
Etaj: 1
Apartament: 103

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 58.174 RON 444.461 RON 698.873 RON −254.412 RON −254.412 RON 9.897.617 RON 4.301.014 RON 5.596.603 RON 9.034.457 RON 863.160 RON −97.431 RON 195.950 RON 0 RON 0 RON 1
2024 151.376 RON 273.352 RON 361.056 RON −87.704 RON −87.704 RON 11.181.185 RON 4.980.484 RON 6.200.701 RON 8.946.753 RON 2.234.432 RON 121.438 RON 346.055 RON 0 RON 0 RON 1
2025 146.725 RON 11.289.780 RON 335.384 RON 10.953.998 RON 10.954.396 RON 17.311.431 RON 5.177.719 RON 12.133.712 RON 16.359.228 RON 955.115 RON 320.222 RON 6.913.409 RON 0 RON 2.912 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

BADESCU CONSTANTIN
administrator
Mehedinţi, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (20)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 424 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
146,7 K RON
Rezultat Net 2025
10,95 M RON
Total Active 2025
17,31 M RON
Scor Bonitate
95/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 95/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 58,2 K RON 151,4 K RON 146,7 K RON
Venituri totale 444,5 K RON 273,4 K RON 11,29 M RON
Cheltuieli totale 698,9 K RON 361,1 K RON 335,4 K RON
Rezultat net −254,4 K RON −87,7 K RON 10,95 M RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 207,3 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 12,70 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 12,37 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 5,13 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 18,13 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate5,18 M RON (29.9%)
Active circulante12,13 M RON (70.1%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri320,2 K RON
Creanțe6,91 M RON
Numerar4,90 M RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 0,46
Durata stocaj (zile) 797
Rotație creanțe (ori/an) 0,02
Durata încasare (zile) 17.198

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
7.465,9%
Marjă netă
7.465,7%
ROA
63,3%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 863,2 K RON 9,90 M RON 8,7%
2024 2,23 M RON 11,18 M RON 20,0%
2025 955,1 K RON 17,31 M RON 5,5%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

95
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 58,2 K RON 151,4 K RON 146,7 K RON ▼ 3,1%
Rezultat net −254,4 K RON −87,7 K RON 10,95 M RON ▲ 12.589,7%
Total active 9,90 M RON 11,18 M RON 17,31 M RON ▲ 54,8%
Capitaluri proprii 9,03 M RON 8,95 M RON 16,36 M RON ▲ 82,9%
Datorii totale 863,2 K RON 2,23 M RON 955,1 K RON ▼ 57,3%
Lichiditate curentă 6,48 2,78 12,70 ▲ 357,8%
Marjă netă (%) -437,33 -57,94 7.465,67 ▲ 12.985,2%
Scor bonitate 64 72 95 ▲ 31,9%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (10,95 M RON).
  • Lichiditate curentă bună (12.7), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 207,3 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate