STC ELITE CONCEPT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, ANTIAERIANĂ, 6A118, A9, 3, 40, 5, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 447.919 RON | 447.919 RON | 225.020 RON | 218.785 RON | 222.899 RON | 297.770 RON | 11.563 RON | 286.207 RON | 268.397 RON | 29.373 RON | 0 RON | 246.466 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 160.204 RON | 160.216 RON | 143.069 RON | 16.305 RON | 17.147 RON | 307.065 RON | 8.036 RON | 299.029 RON | 284.702 RON | 22.363 RON | 0 RON | 270.487 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 206.272 RON | 206.272 RON | 168.381 RON | 30.297 RON | 37.891 RON | 326.273 RON | 4.019 RON | 322.254 RON | 314.999 RON | 11.274 RON | 0 RON | 249.294 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4939 — Alte transporturi terestre de călători n.c.a.
Top format din 2,158 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 447,9 K RON | 160,2 K RON | 206,3 K RON |
| Venituri totale | 447,9 K RON | 160,2 K RON | 206,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 225,0 K RON | 143,1 K RON | 168,4 K RON |
| Rezultat net | 218,8 K RON | 16,3 K RON | 30,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 29,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 28,58 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 28,58 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 6,47 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 28,94 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,83 |
| Durata încasare (zile) | 441 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 29,4 K RON | 297,8 K RON | 9,9% |
| 2024 | 22,4 K RON | 307,1 K RON | 7,3% |
| 2025 | 11,3 K RON | 326,3 K RON | 3,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 447,9 K RON | 160,2 K RON | 206,3 K RON | ▲ 28,8% |
| Rezultat net | 218,8 K RON | 16,3 K RON | 30,3 K RON | ▲ 85,8% |
| Total active | 297,8 K RON | 307,1 K RON | 326,3 K RON | ▲ 6,3% |
| Capitaluri proprii | 268,4 K RON | 284,7 K RON | 315,0 K RON | ▲ 10,6% |
| Datorii totale | 29,4 K RON | 22,4 K RON | 11,3 K RON | ▼ 49,6% |
| Lichiditate curentă | 9,74 | 13,37 | 28,58 | ▲ 113,8% |
| Marjă netă (%) | 48,84 | 10,18 | 14,69 | ▲ 44,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (30,3 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (28.58), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.