Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
YELLOW UNICORN SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, PĂSĂRANI, 8, 23045, 2, MANSARDA, CAMERA NR. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 12.765 RON | 12.765 RON | 11.082 RON | 1.300 RON | 1.683 RON | 3.452 RON | 65 RON | 3.387 RON | −7.386 RON | 10.843 RON | 1.000 RON | 1.230 RON | 0 RON | 5 RON | 0 |
| 2020 | 10.550 RON | 10.550 RON | 9.133 RON | 1.122 RON | 1.417 RON | 2.995 RON | 41 RON | 2.954 RON | −6.264 RON | 9.259 RON | 0 RON | 1.730 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 28.830 RON | 28.830 RON | 4.062 RON | 23.920 RON | 24.768 RON | 18.211 RON | 17 RON | 18.194 RON | 17.656 RON | 555 RON | 0 RON | 16.002 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 853 RON | 853 RON | 729 RON | 98 RON | 124 RON | 17.816 RON | 0 RON | 17.816 RON | 17.816 RON | 0 RON | 0 RON | 16.005 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 116 RON | −116 RON | −116 RON | 17.700 RON | 0 RON | 17.700 RON | 17.700 RON | 0 RON | 0 RON | 16.005 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17.700 RON | 0 RON | 17.700 RON | 17.700 RON | 0 RON | 0 RON | 16.005 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 17.700 RON | 0 RON | 17.700 RON | 17.700 RON | 0 RON | 0 RON | 16.005 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,8 K RON | 10,6 K RON | 28,8 K RON | 853 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 12,8 K RON | 10,6 K RON | 28,8 K RON | 853 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 11,1 K RON | 9,1 K RON | 4,1 K RON | 729 RON | 116 RON | 0 RON | 0 RON |
| Rezultat net | 1,3 K RON | 1,1 K RON | 23,9 K RON | 98 RON | −116 RON | 0 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −5,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 10,8 K RON | 3,5 K RON | 314,1% |
| 2020 | 9,3 K RON | 3,0 K RON | 309,2% |
| 2021 | 555 RON | 18,2 K RON | 3,1% |
| 2022 | 0 RON | 17,8 K RON | 0,0% |
| 2023 | 0 RON | 17,7 K RON | 0,0% |
| 2024 | 0 RON | 17,7 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 17,7 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 12,8 K RON | 10,6 K RON | 28,8 K RON | 853 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 1,3 K RON | 1,1 K RON | 23,9 K RON | 98 RON | −116 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Total active | 3,5 K RON | 3,0 K RON | 18,2 K RON | 17,8 K RON | 17,7 K RON | 17,7 K RON | 17,7 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | −7,4 K RON | −6,3 K RON | 17,7 K RON | 17,8 K RON | 17,7 K RON | 17,7 K RON | 17,7 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 10,8 K RON | 9,3 K RON | 555 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 0,31 | 0,32 | 32,78 | – | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 10,18 | 10,64 | 82,97 | 11,49 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 42 | 42 | 100 | 60 | 40 | 47 | 47 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.