Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

OPEN ELECTRO SRL

CUI: 15872393 J40/14751/2003 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 15872393
Cod înmatriculare J40/14751/2003
EUID ROONRC.J40/14751/2003
Data înmatriculării 2003-11-05
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 23 ani

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Str. LIMPEJOAREI, 19, 70000, 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: Str. LIMPEJOAREI
Număr: 19
Cod poștal: 70000

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2019 100.000 RON 108.403 RON 155.328 RON −48.192 RON −46.925 RON 87.885 RON 388 RON 87.497 RON 19.658 RON 69.515 RON 0 RON 65.045 RON 0 RON 1.288 RON 3
2020 50.000 RON 50.000 RON 91.321 RON −41.683 RON −41.321 RON 6.229 RON 0 RON 6.229 RON −22.026 RON 29.196 RON 0 RON 6.237 RON 0 RON 941 RON 3
2021 120.000 RON 123.088 RON 101.489 RON 20.613 RON 21.599 RON 145.309 RON 127.617 RON 17.692 RON −1.413 RON 148.805 RON 0 RON 16.748 RON 0 RON 2.083 RON 3
2022 120.000 RON 171.799 RON 126.385 RON 43.730 RON 45.414 RON 125.538 RON 100.737 RON 24.801 RON 42.317 RON 85.387 RON 0 RON 16.746 RON 0 RON 2.166 RON 2
2023 120.000 RON 227.657 RON 153.461 RON 61.784 RON 74.196 RON 111.547 RON 9.445 RON 102.102 RON 104.102 RON 8.036 RON 0 RON 60.156 RON 0 RON 591 RON 1
2024 120.000 RON 120.000 RON 83.213 RON 26.447 RON 36.787 RON 320.104 RON 277.241 RON 42.863 RON 130.549 RON 190.936 RON 0 RON 31.643 RON 0 RON 1.381 RON 1
2025 120.000 RON 120.008 RON 91.929 RON 18.117 RON 28.079 RON 263.544 RON 222.188 RON 41.356 RON 148.666 RON 116.147 RON 0 RON 24.200 RON 0 RON 1.269 RON 0

Reprezentanți și administratori (1)

DARIE STELIAN
administrator
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 5,265 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2019–2025

1. Sumar Executiv

Alerte identificate pentru 2025
  • •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.36) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
Cifra de Afaceri 2025
120,0 K RON
Rezultat Net 2025
18,1 K RON
Total Active 2025
263,5 K RON
Scor Bonitate
65/100
B
Risc Mediu — Clasa B
Scor bonitate: 65/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 2019202020212022202320242025
Cifra de afaceri 100,0 K RON 50,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON
Venituri totale 108,4 K RON 50,0 K RON 123,1 K RON 171,8 K RON 227,7 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON
Cheltuieli totale 155,3 K RON 91,3 K RON 101,5 K RON 126,4 K RON 153,5 K RON 83,2 K RON 91,9 K RON
Rezultat net −48,2 K RON −41,7 K RON 20,6 K RON 43,7 K RON 61,8 K RON 26,4 K RON 18,1 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 135,7 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 0,36 ≥ 1 Slab
Lichiditate rapidă 0,36 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,15 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 2,27 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate222,2 K RON (84.3%)
Active circulante41,4 K RON (15.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe24,2 K RON
Numerar17,2 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 4,96
Durata încasare (zile) 74

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
23,4%
Marjă netă
15,1%
ROA
6,9%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2019 69,5 K RON 87,9 K RON 79,1%
2020 29,2 K RON 6,2 K RON 468,7%
2021 148,8 K RON 145,3 K RON 102,4%
2022 85,4 K RON 125,5 K RON 68,0%
2023 8,0 K RON 111,5 K RON 7,2%
2024 190,9 K RON 320,1 K RON 59,7%
2025 116,1 K RON 263,5 K RON 44,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

65
din 100 puncte
Clasa B — Risc Mediu
Lichiditate — Critică (LC < 0.5) 3/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință mixtă 12/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 2019202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 100,0 K RON 50,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON 120,0 K RON ▲ 0,0%
Rezultat net −48,2 K RON −41,7 K RON 20,6 K RON 43,7 K RON 61,8 K RON 26,4 K RON 18,1 K RON ▼ 31,5%
Total active 87,9 K RON 6,2 K RON 145,3 K RON 125,5 K RON 111,5 K RON 320,1 K RON 263,5 K RON ▼ 17,7%
Capitaluri proprii 19,7 K RON −22,0 K RON −1,4 K RON 42,3 K RON 104,1 K RON 130,5 K RON 148,7 K RON ▲ 13,9%
Datorii totale 69,5 K RON 29,2 K RON 148,8 K RON 85,4 K RON 8,0 K RON 190,9 K RON 116,1 K RON ▼ 39,2%
Lichiditate curentă 1,26 0,21 0,12 0,29 12,71 0,22 0,36 ▲ 58,6%
Marjă netă (%) -48,19 -83,37 17,18 36,44 51,49 22,04 15,10 ▼ 31,5%
Scor bonitate 44 19 50 68 95 53 65 ▲ 22,6%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (18,1 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 65/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 135,7 K RON.

Riscuri identificate

  • •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.

Recomandări

  • •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.