Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANDYDEN TRAD SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, Aleea Cetăţuia, 1, M21, 2, 9, 123, 6, biroul 01
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 119.725 RON | 119.725 RON | 70.092 RON | 48.436 RON | 49.633 RON | 164.367 RON | 0 RON | 164.367 RON | 53.932 RON | 110.435 RON | 40.507 RON | 37.313 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 151.028 RON | 151.085 RON | 61.899 RON | 87.674 RON | 89.186 RON | 287.869 RON | 0 RON | 287.869 RON | 141.605 RON | 146.264 RON | 40.507 RON | 236.494 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 126.300 RON | 126.300 RON | 70.733 RON | 54.304 RON | 55.567 RON | 346.619 RON | 0 RON | 346.619 RON | 195.910 RON | 150.709 RON | 40.507 RON | 293.092 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 146.115 RON | 146.115 RON | 71.239 RON | 73.415 RON | 74.876 RON | 455.218 RON | 0 RON | 455.218 RON | 269.326 RON | 185.892 RON | 40.507 RON | 403.092 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4941 Transporturi rutiere de mărfuri
- 5210 Depozitări
- 5221 Activități de servicii anexe pentru transporturi terestre
- 5224 Manipulări
- 5229 Alte activităţi anexe transporturilor
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7485 Activităţi de secretariat şi traducere
Raport Economico-Financiar
2019–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 119,7 K RON | 151,0 K RON | 126,3 K RON | 146,1 K RON |
| Venituri totale | 119,7 K RON | 151,1 K RON | 126,3 K RON | 146,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 70,1 K RON | 61,9 K RON | 70,7 K RON | 71,2 K RON |
| Rezultat net | 48,4 K RON | 87,7 K RON | 54,3 K RON | 73,4 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 149,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 2,23 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,06 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 2,45 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 3,61 |
| Durata stocaj (zile) | 101 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,36 |
| Durata încasare (zile) | 1.007 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 110,4 K RON | 164,4 K RON | 67,2% |
| 2020 | 146,3 K RON | 287,9 K RON | 50,8% |
| 2021 | 150,7 K RON | 346,6 K RON | 43,5% |
| 2022 | 185,9 K RON | 455,2 K RON | 40,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 119,7 K RON | 151,0 K RON | 126,3 K RON | 146,1 K RON | ▲ 15,7% |
| Rezultat net | 48,4 K RON | 87,7 K RON | 54,3 K RON | 73,4 K RON | ▲ 35,2% |
| Total active | 164,4 K RON | 287,9 K RON | 346,6 K RON | 455,2 K RON | ▲ 31,3% |
| Capitaluri proprii | 53,9 K RON | 141,6 K RON | 195,9 K RON | 269,3 K RON | ▲ 37,5% |
| Datorii totale | 110,4 K RON | 146,3 K RON | 150,7 K RON | 185,9 K RON | ▲ 23,3% |
| Lichiditate curentă | 1,49 | 1,97 | 2,30 | 2,45 | ▲ 6,5% |
| Marjă netă (%) | 40,46 | 58,05 | 43,00 | 50,24 | ▲ 16,8% |
| Scor bonitate | 72 | 90 | 87 | 100 | ▲ 14,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (73,4 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (2.45), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 149,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2022.