Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
WEB MEDIA CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ODOBEŞTI, 17, V16, 1, 2, 12, 32155, 3, CAMERA NR.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 16.000 RON | 16.000 RON | 18.342 RON | −2.822 RON | −2.342 RON | 36.365 RON | 50 RON | 36.315 RON | 36.365 RON | 0 RON | 0 RON | 16.631 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 338 RON | 338 RON | 10.415 RON | −10.089 RON | −10.077 RON | 26.476 RON | 0 RON | 26.476 RON | 26.476 RON | 0 RON | 126 RON | 16.631 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 11.704 RON | 11.704 RON | 11.524 RON | −165 RON | 180 RON | 26.847 RON | 0 RON | 26.847 RON | 26.311 RON | 536 RON | 366 RON | 16.892 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 65.462 RON | 65.462 RON | 10.472 RON | 53.065 RON | 54.990 RON | 80.585 RON | 38 RON | 80.547 RON | 79.377 RON | 1.208 RON | 367 RON | 17.366 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 96.638 RON | 96.638 RON | 36.569 RON | 50.729 RON | 60.069 RON | 180.492 RON | 98.256 RON | 82.236 RON | 130.106 RON | 50.386 RON | 417 RON | 27.700 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 82.500 RON | 82.619 RON | 107.764 RON | −25.145 RON | −25.145 RON | 152.006 RON | 80.217 RON | 71.789 RON | 104.961 RON | 47.045 RON | 0 RON | 36.957 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 107.910 RON | 108.837 RON | 101.444 RON | 3.995 RON | 7.393 RON | 74.096 RON | 57.492 RON | 16.604 RON | 43.955 RON | 30.141 RON | 0 RON | 7.837 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5911 Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5912 Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
- 5913 Activități de distribuție a filmelor cinematografice, video și a programelor de televiziune
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7420 Activități fotografice
- 8559 Alte forme de învățământ n.c.a.
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6311 — Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
Top format din 984 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.55) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16,0 K RON | 338 RON | 11,7 K RON | 65,5 K RON | 96,6 K RON | 82,5 K RON | 107,9 K RON |
| Venituri totale | 16,0 K RON | 338 RON | 11,7 K RON | 65,5 K RON | 96,6 K RON | 82,6 K RON | 108,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 18,3 K RON | 10,4 K RON | 11,5 K RON | 10,5 K RON | 36,6 K RON | 107,8 K RON | 101,4 K RON |
| Rezultat net | −2,8 K RON | −10,1 K RON | −165 RON | 53,1 K RON | 50,7 K RON | −25,1 K RON | 4,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 129,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,55 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,55 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,29 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 2,46 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 13,77 |
| Durata încasare (zile) | 27 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 36,4 K RON | 0,0% |
| 2020 | 0 RON | 26,5 K RON | 0,0% |
| 2021 | 536 RON | 26,8 K RON | 2,0% |
| 2022 | 1,2 K RON | 80,6 K RON | 1,5% |
| 2023 | 50,4 K RON | 180,5 K RON | 27,9% |
| 2024 | 47,0 K RON | 152,0 K RON | 31,0% |
| 2025 | 30,1 K RON | 74,1 K RON | 40,7% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 16,0 K RON | 338 RON | 11,7 K RON | 65,5 K RON | 96,6 K RON | 82,5 K RON | 107,9 K RON | ▲ 30,8% |
| Rezultat net | −2,8 K RON | −10,1 K RON | −165 RON | 53,1 K RON | 50,7 K RON | −25,1 K RON | 4,0 K RON | ▲ 115,9% |
| Total active | 36,4 K RON | 26,5 K RON | 26,8 K RON | 80,6 K RON | 180,5 K RON | 152,0 K RON | 74,1 K RON | ▼ 51,3% |
| Capitaluri proprii | 36,4 K RON | 26,5 K RON | 26,3 K RON | 79,4 K RON | 130,1 K RON | 105,0 K RON | 44,0 K RON | ▼ 58,1% |
| Datorii totale | 0 RON | 0 RON | 536 RON | 1,2 K RON | 50,4 K RON | 47,0 K RON | 30,1 K RON | ▼ 35,9% |
| Lichiditate curentă | – | – | 50,09 | 66,68 | 1,63 | 1,53 | 0,55 | ▼ 63,9% |
| Marjă netă (%) | -17,64 | -2.984,91 | -1,41 | 81,06 | 52,49 | -30,48 | 3,70 | ▲ 112,1% |
| Scor bonitate | 44 | 37 | 72 | 100 | 82 | 52 | 68 | ▲ 30,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (4,0 K RON).
- •Scorul de bonitate de 68/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 129,4 K RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.