Publicitate

Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

OVESEA VISION SOFTWARE S.R.L.

CUI: 43314023 J40/15202/2020 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 43314023
Cod înmatriculare J40/15202/2020
EUID ROONRC.J40/15202/2020
Data înmatriculării 2020-11-11
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 6 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, ROŞIA MONTANĂ, 2, 01 B, 1, 7, 28, 60954, 6

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: ROŞIA MONTANĂ
Număr: 2
Bloc: 01 B
Scară: 1
Etaj: 7
Apartament: 28
Cod poștal: 60954

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2020 0 RON 0 RON 320 RON −320 RON −320 RON 200 RON 0 RON 200 RON −120 RON 320 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2021 0 RON 0 RON 3.954 RON −3.954 RON −3.954 RON 421 RON 0 RON 421 RON −4.074 RON 4.495 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2022 0 RON 0 RON 4.163 RON −4.163 RON −4.163 RON 557 RON 0 RON 557 RON −8.237 RON 8.794 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2023 0 RON 0 RON 4.226 RON −4.226 RON −4.226 RON 233 RON 0 RON 233 RON −12.463 RON 12.696 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 0
2024 279.664 RON 279.664 RON 17.426 RON 226.328 RON 262.238 RON 220.195 RON 0 RON 220.195 RON 213.865 RON 6.330 RON 0 RON 212.639 RON 0 RON 0 RON 1
2025 350.176 RON 350.176 RON 68.730 RON 276.599 RON 281.446 RON 283.125 RON 0 RON 283.125 RON 276.839 RON 6.286 RON 0 RON 276.737 RON 0 RON 0 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

OVESEA MARIAN-VALERIU
administrator
Braşov, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (7)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 1,529 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2020–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
350,2 K RON
Rezultat Net 2025
276,6 K RON
Total Active 2025
283,1 K RON
Scor Bonitate
100/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 100/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202020212022202320242025
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 279,7 K RON 350,2 K RON
Venituri totale 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 279,7 K RON 350,2 K RON
Cheltuieli totale 320 RON 4,0 K RON 4,2 K RON 4,2 K RON 17,4 K RON 68,7 K RON
Rezultat net −320 RON −4,0 K RON −4,2 K RON −4,2 K RON 226,3 K RON 276,6 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 364,0 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 45,04 ≥ 1 Bun
Lichiditate rapidă 45,04 ≥ 0.8 Bun
Lichiditate imediată 1,02 ≥ 0.2 Bun
Solvabilitate 45,04 ≥ 1 Bun

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante283,1 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Creanțe276,7 K RON
Numerar6,4 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) –
Durata stocaj (zile) –
Rotație creanțe (ori/an) 1,27
Durata încasare (zile) 289

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
80,4%
Marjă netă
79,0%
ROA
97,7%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2020 320 RON 200 RON 160,0%
2021 4,5 K RON 421 RON 1.067,7%
2022 8,8 K RON 557 RON 1.578,8%
2023 12,7 K RON 233 RON 5.448,9%
2024 6,3 K RON 220,2 K RON 2,9%
2025 6,3 K RON 283,1 K RON 2,2%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

100
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Excelentă (LC ≥ 2.0) 25/25
Capital — Excelentă (> 50% din active) 25/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202020212022202320242025 YoY
Cifra de afaceri 0 RON 0 RON 0 RON 0 RON 279,7 K RON 350,2 K RON ▲ 25,2%
Rezultat net −320 RON −4,0 K RON −4,2 K RON −4,2 K RON 226,3 K RON 276,6 K RON ▲ 22,2%
Total active 200 RON 421 RON 557 RON 233 RON 220,2 K RON 283,1 K RON ▲ 28,6%
Capitaluri proprii −120 RON −4,1 K RON −8,2 K RON −12,5 K RON 213,9 K RON 276,8 K RON ▲ 29,4%
Datorii totale 320 RON 4,5 K RON 8,8 K RON 12,7 K RON 6,3 K RON 6,3 K RON ▼ 0,7%
Lichiditate curentă 0,63 0,09 0,06 0,02 34,79 45,04 ▲ 29,5%
Marjă netă (%) – – – – 80,93 78,99 ▼ 2,4%
Scor bonitate 27 15 15 15 95 100 ▲ 5,3%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (276,6 K RON).
  • •Lichiditate curentă bună (45.04), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
  • •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 364,0 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2025.

Publicitate