Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
CATALYST SYSTEMS SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, THEODOR PALLADY, 6, A11, A, 5, 24, 32262, 3, CAMERA 6, SUPAFATA 8,33 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 181.607 RON | 181.632 RON | 142.857 RON | 37.234 RON | 38.775 RON | 74.299 RON | 7.272 RON | 67.027 RON | 37.514 RON | 36.785 RON | 0 RON | 14.100 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 170.440 RON | 170.740 RON | 114.380 RON | 52.098 RON | 56.360 RON | 126.871 RON | 6.901 RON | 119.970 RON | 89.612 RON | 37.302 RON | 0 RON | 14.575 RON | 0 RON | 43 RON | 1 |
| 2021 | 172.807 RON | 172.833 RON | 92.564 RON | 76.202 RON | 80.269 RON | 81.549 RON | 3.485 RON | 78.064 RON | 76.564 RON | 5.133 RON | 0 RON | 17.430 RON | 0 RON | 148 RON | 1 |
| 2022 | 66.300 RON | 67.684 RON | 57.553 RON | 8.380 RON | 10.131 RON | 13.231 RON | 496 RON | 12.735 RON | 8.780 RON | 4.692 RON | 0 RON | 3.567 RON | 0 RON | 241 RON | 1 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 703 RON | −703 RON | −703 RON | 12.721 RON | 0 RON | 12.721 RON | 8.076 RON | 4.765 RON | 0 RON | 3.567 RON | 0 RON | 120 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 3.753 RON | −3.753 RON | −3.753 RON | 4.323 RON | 0 RON | 4.323 RON | 4.323 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 4.323 RON | 0 RON | 4.323 RON | 4.323 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (4)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
6209 — Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
Top format din 683 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 181,6 K RON | 170,4 K RON | 172,8 K RON | 66,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 181,6 K RON | 170,7 K RON | 172,8 K RON | 67,7 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 142,9 K RON | 114,4 K RON | 92,6 K RON | 57,6 K RON | 703 RON | 3,8 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 37,2 K RON | 52,1 K RON | 76,2 K RON | 8,4 K RON | −703 RON | −3,8 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −66,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 36,8 K RON | 74,3 K RON | 49,5% |
| 2020 | 37,3 K RON | 126,9 K RON | 29,4% |
| 2021 | 5,1 K RON | 81,5 K RON | 6,3% |
| 2022 | 4,7 K RON | 13,2 K RON | 35,5% |
| 2023 | 4,8 K RON | 12,7 K RON | 37,5% |
| 2024 | 0 RON | 4,3 K RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 4,3 K RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 181,6 K RON | 170,4 K RON | 172,8 K RON | 66,3 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 37,2 K RON | 52,1 K RON | 76,2 K RON | 8,4 K RON | −703 RON | −3,8 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 74,3 K RON | 126,9 K RON | 81,5 K RON | 13,2 K RON | 12,7 K RON | 4,3 K RON | 4,3 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 37,5 K RON | 89,6 K RON | 76,6 K RON | 8,8 K RON | 8,1 K RON | 4,3 K RON | 4,3 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 36,8 K RON | 37,3 K RON | 5,1 K RON | 4,7 K RON | 4,8 K RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 1,82 | 3,22 | 15,21 | 2,71 | 2,67 | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 20,50 | 30,57 | 44,10 | 12,64 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 82 | 95 | 95 | 80 | 60 | 40 | 47 | ▲ 17,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.