Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RST SERVICES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MOŞILOR, 158, 4, 20883, 2, CAMERA 4, MODUL 179
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 10.114 RON | −10.114 RON | −10.114 RON | 6.140 RON | 0 RON | 6.140 RON | −9.914 RON | 16.054 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 89.500 RON | 89.500 RON | 44.241 RON | 45.259 RON | 45.259 RON | 96.015 RON | 0 RON | 96.015 RON | 35.345 RON | 60.670 RON | 0 RON | 89.500 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 278.618 RON | 289.318 RON | 41.147 RON | 244.661 RON | 248.171 RON | 368.439 RON | 0 RON | 368.439 RON | 280.005 RON | 88.434 RON | 0 RON | 283.849 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 4222 Lucrări de construcții ale proiectelor utilitare pentru electricitate și telecomunicații
- 4291 Construcții hidrotehnice
- 4299 Lucrări de construcții ale altor proiecte inginerești n.c.a
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 6120 Activități de revânzare a serviciilor de telecomunicații și servicii de intermediere pentru telecomunicații
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7220 Cercetare-dezvoltare în științe sociale și umaniste
- 9521 Repararea și întreținerea aparatelor electronice de uz casnic
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7112 — Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 89,5 K RON | 278,6 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 89,5 K RON | 289,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,1 K RON | 44,2 K RON | 41,1 K RON |
| Rezultat net | −10,1 K RON | 45,3 K RON | 244,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 401,3 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,17 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,17 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,96 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 4,17 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,98 |
| Durata încasare (zile) | 372 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 16,1 K RON | 6,1 K RON | 261,5% |
| 2024 | 60,7 K RON | 96,0 K RON | 63,2% |
| 2025 | 88,4 K RON | 368,4 K RON | 24,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 89,5 K RON | 278,6 K RON | ▲ 211,3% |
| Rezultat net | −10,1 K RON | 45,3 K RON | 244,7 K RON | ▲ 440,6% |
| Total active | 6,1 K RON | 96,0 K RON | 368,4 K RON | ▲ 283,7% |
| Capitaluri proprii | −9,9 K RON | 35,3 K RON | 280,0 K RON | ▲ 692,2% |
| Datorii totale | 16,1 K RON | 60,7 K RON | 88,4 K RON | ▲ 45,8% |
| Lichiditate curentă | 0,38 | 1,58 | 4,17 | ▲ 163,3% |
| Marjă netă (%) | – | 50,57 | 87,81 | ▲ 73,6% |
| Scor bonitate | 22 | 85 | 100 | ▲ 17,6% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (244,7 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.17), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 401,3 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.