Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
MASTER BRAND ELECTROINSTAL SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, MORARILOR, 2, 22452, 2, PARTER, CORP CLADIRE C61
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 10.086.648 RON | 10.089.151 RON | 9.629.341 RON | 402.054 RON | 459.810 RON | 4.983.623 RON | 473.585 RON | 4.510.038 RON | 2.729.005 RON | 2.251.962 RON | 622.578 RON | 3.222.437 RON | 2.656 RON | 0 RON | 4 |
| 2024 | 11.189.901 RON | 11.233.765 RON | 10.713.112 RON | 434.833 RON | 520.653 RON | 5.969.479 RON | 206.522 RON | 5.762.957 RON | 2.355.791 RON | 3.613.484 RON | 713.937 RON | 4.380.284 RON | 204 RON | 0 RON | 4 |
| 2025 | 14.479.214 RON | 14.496.492 RON | 13.536.975 RON | 802.189 RON | 959.517 RON | 7.063.109 RON | 1.002.635 RON | 6.060.474 RON | 2.687.293 RON | 4.375.816 RON | 1.008.292 RON | 4.631.652 RON | 0 RON | 0 RON | 5 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (16)
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4322 Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
- 4643 Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
- 4647 Comerț cu ridicata al mobilei (inclusiv de birou și pentru magazine), covoarelor și a articolelor de iluminat
- 4648 Comerț cu ridicata al ceasurilor și bijuteriilor
- 4649 Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc
- 4673 Comerț cu ridicata al motocicletelor; comerț cu ridicata al pieselor și accesoriilor pentru motociclete
- 4674 Comerţ cu ridicata al echipamentelor şi furniturilor de fierărie pentru instalaţii sanitare şi de încălzire
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4752 Comerț cu amănuntul al articolelor de fierărie, al materialelor de construcții, al articolelor din sticlă și a celor pentru vopsit
- 4753 Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea
- 4754 Comerț cu amănuntul al articolelor și aparatelor electrocasnice
- 4759 Comerţ cu amănuntul al mobilei, al articolelor de iluminat şi al articolelor de uz casnic n.c.a., în magazine specializate
- 4778 Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4643 — Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor
Top format din 248 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,09 M RON | 11,19 M RON | 14,48 M RON |
| Venituri totale | 10,09 M RON | 11,23 M RON | 14,50 M RON |
| Cheltuieli totale | 9,63 M RON | 10,71 M RON | 13,54 M RON |
| Rezultat net | 402,1 K RON | 434,8 K RON | 802,2 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 16,31 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,39 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,15 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 0,10 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,61 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,36 |
| Durata stocaj (zile) | 25 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 3,13 |
| Durata încasare (zile) | 117 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 2,25 M RON | 4,98 M RON | 45,2% |
| 2024 | 3,61 M RON | 5,97 M RON | 60,5% |
| 2025 | 4,38 M RON | 7,06 M RON | 62,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 10,09 M RON | 11,19 M RON | 14,48 M RON | ▲ 29,4% |
| Rezultat net | 402,1 K RON | 434,8 K RON | 802,2 K RON | ▲ 84,5% |
| Total active | 4,98 M RON | 5,97 M RON | 7,06 M RON | ▲ 18,3% |
| Capitaluri proprii | 2,73 M RON | 2,36 M RON | 2,69 M RON | ▲ 14,1% |
| Datorii totale | 2,25 M RON | 3,61 M RON | 4,38 M RON | ▲ 21,1% |
| Lichiditate curentă | 2,00 | 1,59 | 1,39 | ▼ 13,2% |
| Marjă netă (%) | 3,99 | 3,89 | 5,54 | ▲ 42,4% |
| Scor bonitate | 77 | 75 | 75 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (802,2 K RON).
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 16,31 M RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.