Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ECA REGULATORY S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, NICOLAE G. CARAMFIL, 61C, 1, 1, CLĂDIREA B, MODULUL B2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 393.974 RON | 394.086 RON | 54.910 RON | 327.354 RON | 339.176 RON | 329.104 RON | 0 RON | 329.104 RON | 327.997 RON | 1.107 RON | 0 RON | 328.639 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 0 RON | 4 RON | 1.978 RON | −1.974 RON | −1.974 RON | 1.711 RON | 0 RON | 1.711 RON | −1.289 RON | 3.000 RON | 0 RON | 494 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 1 RON | 1.988 RON | −1.987 RON | −1.987 RON | 924 RON | 0 RON | 924 RON | −3.276 RON | 4.200 RON | 0 RON | 806 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 0 RON | 0 RON | 2.553 RON | −2.553 RON | −2.553 RON | 1.270 RON | 0 RON | 1.270 RON | −5.830 RON | 7.100 RON | 0 RON | 1.151 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 3.000 RON | 3.000 RON | 2.173 RON | 695 RON | 827 RON | 4.695 RON | 0 RON | 4.695 RON | −5.135 RON | 9.830 RON | 0 RON | 4.498 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 40.789 RON | 40.790 RON | 3.716 RON | 31.261 RON | 37.074 RON | 40.774 RON | 0 RON | 40.774 RON | 26.127 RON | 14.647 RON | 0 RON | 21.300 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 201.788 RON | 204.639 RON | 3.516 RON | 169.587 RON | 201.123 RON | 367.485 RON | 0 RON | 367.485 RON | 169.839 RON | 197.646 RON | 0 RON | 179.394 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (19)
- 4399 Alte lucrări speciale de construcții n.c.a.
- 5811 Activități de editare a cărților
- 5812 Activități de editare a ziarelor
- 5813 Activități de editare a revistelor și periodicelor
- 5814 Activităţi de editare a revistelor şi periodicelor
- 5819 Alte activități de editare
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7021 Activităţi de consultanţă în domeniul relaţiilor publice şi al comunicării
- 7022 Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
- 7112 Activități de inginerie și consultanță tehnică legate de acestea
- 7320 Activități de studiere a pieței și de sondare a opiniei publice
- 7430 Activități de traducere scrisă și orală (interpreți)
- 7490 Alte activităţi profesionale, ştiinţifice şi tehnice n.c.a.
- 8560 Activităţi de servicii suport pentru învăţământ
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7022 — Activităţi de consultanţă pentru afaceri şi management
Top format din 6,527 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 394,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3,0 K RON | 40,8 K RON | 201,8 K RON |
| Venituri totale | 394,1 K RON | 4 RON | 1 RON | 0 RON | 3,0 K RON | 40,8 K RON | 204,6 K RON |
| Cheltuieli totale | 54,9 K RON | 2,0 K RON | 2,0 K RON | 2,6 K RON | 2,2 K RON | 3,7 K RON | 3,5 K RON |
| Rezultat net | 327,4 K RON | −2,0 K RON | −2,0 K RON | −2,6 K RON | 695 RON | 31,3 K RON | 169,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 21,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,86 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,86 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,95 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,86 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,12 |
| Durata încasare (zile) | 325 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,1 K RON | 329,1 K RON | 0,3% |
| 2020 | 3,0 K RON | 1,7 K RON | 175,3% |
| 2021 | 4,2 K RON | 924 RON | 454,6% |
| 2022 | 7,1 K RON | 1,3 K RON | 559,1% |
| 2023 | 9,8 K RON | 4,7 K RON | 209,4% |
| 2024 | 14,6 K RON | 40,8 K RON | 35,9% |
| 2025 | 197,6 K RON | 367,5 K RON | 53,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 394,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 3,0 K RON | 40,8 K RON | 201,8 K RON | ▲ 394,7% |
| Rezultat net | 327,4 K RON | −2,0 K RON | −2,0 K RON | −2,6 K RON | 695 RON | 31,3 K RON | 169,6 K RON | ▲ 442,5% |
| Total active | 329,1 K RON | 1,7 K RON | 924 RON | 1,3 K RON | 4,7 K RON | 40,8 K RON | 367,5 K RON | ▲ 801,3% |
| Capitaluri proprii | 328,0 K RON | −1,3 K RON | −3,3 K RON | −5,8 K RON | −5,1 K RON | 26,1 K RON | 169,8 K RON | ▲ 550,1% |
| Datorii totale | 1,1 K RON | 3,0 K RON | 4,2 K RON | 7,1 K RON | 9,8 K RON | 14,6 K RON | 197,6 K RON | ▲ 1.249,4% |
| Lichiditate curentă | 297,29 | 0,57 | 0,22 | 0,18 | 0,48 | 2,78 | 1,86 | ▼ 33,2% |
| Marjă netă (%) | 83,09 | – | – | – | 23,17 | 76,64 | 84,04 | ▲ 9,7% |
| Scor bonitate | 87 | 20 | 15 | 15 | 50 | 100 | 85 | ▼ 15,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (169,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.