Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
STUDIO 2BA ATELIER DE PROIECTARE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, Liviu Rebreanu, 3, 53, 3, 4, 106, 31771, 3, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 149.331 RON | 149.331 RON | 8.362 RON | 136.632 RON | 140.969 RON | 158.536 RON | 0 RON | 158.536 RON | 145.810 RON | 12.726 RON | 0 RON | 493 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 89.010 RON | 89.016 RON | 16.721 RON | 69.826 RON | 72.295 RON | 235.082 RON | 9.679 RON | 225.403 RON | 215.636 RON | 9.767 RON | 12.765 RON | 12.074 RON | 9.679 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 180.863 RON | 185.702 RON | 106.038 RON | 75.008 RON | 79.664 RON | 313.875 RON | 9.476 RON | 304.399 RON | 290.643 RON | 18.392 RON | 12.765 RON | 54.385 RON | 4.840 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 115.605 RON | 120.447 RON | 84.351 RON | 34.382 RON | 36.096 RON | 393.870 RON | 927 RON | 392.943 RON | 325.026 RON | 68.844 RON | 12.987 RON | 92.857 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 187.379 RON | 187.379 RON | 119.518 RON | 66.081 RON | 67.861 RON | 509.428 RON | 0 RON | 509.428 RON | 391.107 RON | 118.321 RON | 12.765 RON | 140.407 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 451.143 RON | 451.143 RON | 228.020 RON | 214.960 RON | 223.123 RON | 696.473 RON | 42.777 RON | 653.696 RON | 606.067 RON | 90.406 RON | 12.765 RON | 254.197 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 363.901 RON | 364.137 RON | 289.072 RON | 70.557 RON | 75.065 RON | 744.535 RON | 83.479 RON | 661.056 RON | 309.958 RON | 434.577 RON | 55.731 RON | 139.241 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (2)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
7410 — Activităţi de design specializat
Top format din 1,146 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 149,3 K RON | 89,0 K RON | 180,9 K RON | 115,6 K RON | 187,4 K RON | 451,1 K RON | 363,9 K RON |
| Venituri totale | 149,3 K RON | 89,0 K RON | 185,7 K RON | 120,4 K RON | 187,4 K RON | 451,1 K RON | 364,1 K RON |
| Cheltuieli totale | 8,4 K RON | 16,7 K RON | 106,0 K RON | 84,4 K RON | 119,5 K RON | 228,0 K RON | 289,1 K RON |
| Rezultat net | 136,6 K RON | 69,8 K RON | 75,0 K RON | 34,4 K RON | 66,1 K RON | 215,0 K RON | 70,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 416,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,52 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,39 | ≥ 0.8 | Acceptabil |
| Lichiditate imediată | 1,07 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 1,71 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 6,53 |
| Durata stocaj (zile) | 56 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,61 |
| Durata încasare (zile) | 140 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 12,7 K RON | 158,5 K RON | 8,0% |
| 2020 | 9,8 K RON | 235,1 K RON | 4,2% |
| 2021 | 18,4 K RON | 313,9 K RON | 5,9% |
| 2022 | 68,8 K RON | 393,9 K RON | 17,5% |
| 2023 | 118,3 K RON | 509,4 K RON | 23,2% |
| 2024 | 90,4 K RON | 696,5 K RON | 13,0% |
| 2025 | 434,6 K RON | 744,5 K RON | 58,4% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 149,3 K RON | 89,0 K RON | 180,9 K RON | 115,6 K RON | 187,4 K RON | 451,1 K RON | 363,9 K RON | ▼ 19,3% |
| Rezultat net | 136,6 K RON | 69,8 K RON | 75,0 K RON | 34,4 K RON | 66,1 K RON | 215,0 K RON | 70,6 K RON | ▼ 67,2% |
| Total active | 158,5 K RON | 235,1 K RON | 313,9 K RON | 393,9 K RON | 509,4 K RON | 696,5 K RON | 744,5 K RON | ▲ 6,9% |
| Capitaluri proprii | 145,8 K RON | 215,6 K RON | 290,6 K RON | 325,0 K RON | 391,1 K RON | 606,1 K RON | 310,0 K RON | ▼ 48,9% |
| Datorii totale | 12,7 K RON | 9,8 K RON | 18,4 K RON | 68,8 K RON | 118,3 K RON | 90,4 K RON | 434,6 K RON | ▲ 380,7% |
| Lichiditate curentă | 12,46 | 23,08 | 16,55 | 5,71 | 4,31 | 7,23 | 1,52 | ▼ 79,0% |
| Marjă netă (%) | 91,50 | 78,45 | 41,47 | 29,74 | 35,27 | 47,65 | 19,39 | ▼ 59,3% |
| Scor bonitate | 87 | 87 | 95 | 80 | 95 | 100 | 70 | ▼ 30,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (70,6 K RON).
- •Scorul de bonitate de 70/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 416,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.