Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
RICO ALL LEATHER SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, ION CIOPLEANU, 14, 32017, 3, SUBSOL, SUPRAFATA DE 20,30 MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 6.591 RON | 6.591 RON | 5.246 RON | 1.147 RON | 1.345 RON | 6.297 RON | 0 RON | 6.297 RON | 1.387 RON | 4.910 RON | 155 RON | 340 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 13.454 RON | 13.454 RON | 9.523 RON | 3.547 RON | 3.931 RON | 10.183 RON | 0 RON | 10.183 RON | 4.934 RON | 5.249 RON | 0 RON | 1.991 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 11.446 RON | 11.446 RON | 7.094 RON | 4.050 RON | 4.352 RON | 11.612 RON | 0 RON | 11.612 RON | 8.983 RON | 2.629 RON | 255 RON | 892 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 5.368 RON | 5.368 RON | 3.023 RON | 2.187 RON | 2.345 RON | 3.428 RON | 0 RON | 3.428 RON | 2.427 RON | 1.001 RON | 33 RON | 3.391 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 643 RON | −643 RON | −643 RON | 1.784 RON | 0 RON | 1.784 RON | 1.784 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 0 RON | 1.559 RON | −1.559 RON | −1.559 RON | 225 RON | 0 RON | 225 RON | 225 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 225 RON | 0 RON | 225 RON | 225 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4772 — Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
Top format din 285 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,6 K RON | 13,5 K RON | 11,4 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 6,6 K RON | 13,5 K RON | 11,4 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 5,2 K RON | 9,5 K RON | 7,1 K RON | 3,0 K RON | 643 RON | 1,6 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 1,1 K RON | 3,5 K RON | 4,1 K RON | 2,2 K RON | −643 RON | −1,6 K RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −3,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | – | ≥ 1 | |
| Lichiditate rapidă | – | ≥ 0.8 | |
| Lichiditate imediată | – | ≥ 0.2 | |
| Solvabilitate | – | ≥ 1 |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,9 K RON | 6,3 K RON | 78,0% |
| 2020 | 5,2 K RON | 10,2 K RON | 51,6% |
| 2021 | 2,6 K RON | 11,6 K RON | 22,6% |
| 2022 | 1,0 K RON | 3,4 K RON | 29,2% |
| 2023 | 0 RON | 1,8 K RON | 0,0% |
| 2024 | 0 RON | 225 RON | 0,0% |
| 2025 | 0 RON | 225 RON | 0,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 6,6 K RON | 13,5 K RON | 11,4 K RON | 5,4 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 1,1 K RON | 3,5 K RON | 4,1 K RON | 2,2 K RON | −643 RON | −1,6 K RON | 0 RON | – |
| Total active | 6,3 K RON | 10,2 K RON | 11,6 K RON | 3,4 K RON | 1,8 K RON | 225 RON | 225 RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 1,4 K RON | 4,9 K RON | 9,0 K RON | 2,4 K RON | 1,8 K RON | 225 RON | 225 RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 4,9 K RON | 5,2 K RON | 2,6 K RON | 1,0 K RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Lichiditate curentă | 1,28 | 1,94 | 4,42 | 3,42 | – | – | – | – |
| Marjă netă (%) | 17,40 | 26,36 | 35,38 | 40,74 | – | – | – | – |
| Scor bonitate | 67 | 90 | 95 | 80 | 40 | 40 | 47 | ▲ 17,5% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Scor de bonitate scăzut (47/100, Clasa C) — risc financiar semnificativ.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.