Publicitate

LIGHTING TECHNOLOGY S.R.L.

CUI: 48700254 J40/16064/2023 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 48700254
Cod înmatriculare J40/16064/2023
EUID ROONRC.J40/16064/2023
Data înmatriculării 2023-08-29
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, BANUL MANTA, 16, 27, B, 9, 98, 11225, 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 1
Sector: 1
Stradă: BANUL MANTA
Număr: 16
Bloc: 27
Scară: B
Etaj: 9
Apartament: 98
Cod poștal: 11225

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 390.000 RON 390.000 RON 120.602 RON 265.576 RON 269.398 RON 485.620 RON 0 RON 485.620 RON 266.576 RON 219.044 RON 0 RON 439.667 RON 0 RON 0 RON 1
2024 970.338 RON 970.428 RON 679.094 RON 265.962 RON 291.334 RON 1.374.887 RON 296.625 RON 1.078.262 RON 532.538 RON 845.452 RON 102.214 RON 507.149 RON 0 RON 3.103 RON 1
2025 1.203.799 RON 1.204.905 RON 968.974 RON 199.784 RON 235.931 RON 2.098.829 RON 342.660 RON 1.756.169 RON 732.322 RON 1.366.801 RON 171.651 RON 1.490.857 RON 0 RON 294 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

GHENIU BOGDAN-LUCIAN
administrator
Tulcea, România
Pagina administratorului

Date de contact

Autentificare

Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (34)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 4,605 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
1,20 M RON
Rezultat Net 2025
199,8 K RON
Total Active 2025
2,10 M RON
Scor Bonitate
80/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 80/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 390,0 K RON 970,3 K RON 1,20 M RON
Venituri totale 390,0 K RON 970,4 K RON 1,20 M RON
Cheltuieli totale 120,6 K RON 679,1 K RON 969,0 K RON
Rezultat net 265,6 K RON 266,0 K RON 199,8 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,67 M RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: 1.0 (minim)   2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,28 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 1,16 ≥ 0.8 Acceptabil
Lichiditate imediată 0,07 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,54 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate342,7 K RON (16.3%)
Active circulante1,76 M RON (83.7%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri171,7 K RON
Creanțe1,49 M RON
Numerar93,7 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 7,01
Durata stocaj (zile) 52
Rotație creanțe (ori/an) 0,81
Durata încasare (zile) 452

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
19,6%
Marjă netă
16,6%
ROA
9,5%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 219,0 K RON 485,6 K RON 45,1%
2024 845,5 K RON 1,37 M RON 61,5%
2025 1,37 M RON 2,10 M RON 65,1%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

80
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință majoritar pozitivă 20/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 390,0 K RON 970,3 K RON 1,20 M RON ▲ 24,1%
Rezultat net 265,6 K RON 266,0 K RON 199,8 K RON ▼ 24,9%
Total active 485,6 K RON 1,37 M RON 2,10 M RON ▲ 52,7%
Capitaluri proprii 266,6 K RON 532,5 K RON 732,3 K RON ▲ 37,5%
Datorii totale 219,0 K RON 845,5 K RON 1,37 M RON ▲ 61,7%
Lichiditate curentă 2,22 1,28 1,28 ▲ 0,7%
Marjă netă (%) 68,10 27,41 16,60 ▼ 39,4%
Scor bonitate 87 80 80 ▲ 0,0%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • Compania a înregistrat profit net în 2025 (199,8 K RON).
  • Scorul de bonitate de 80/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,67 M RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.

Publicitate