Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NIKOS ADVANCES S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, VASILE GOLDIŞ, 4, M42, 1, 2, 11, 32782, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 2.871 RON | −2.871 RON | −2.871 RON | 200 RON | 0 RON | 200 RON | −2.671 RON | 2.871 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 293.652 RON | 293.652 RON | 84.756 RON | 205.960 RON | 208.896 RON | 221.695 RON | 0 RON | 221.695 RON | 203.289 RON | 18.406 RON | 11.997 RON | 21.690 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2021 | 344.844 RON | 344.844 RON | 114.173 RON | 227.291 RON | 230.671 RON | 453.982 RON | 0 RON | 453.982 RON | 430.580 RON | 23.402 RON | 11.997 RON | 438.498 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2022 | 381.615 RON | 381.615 RON | 145.169 RON | 232.705 RON | 236.446 RON | 337.648 RON | 0 RON | 337.648 RON | 232.905 RON | 104.743 RON | 14.697 RON | 292.642 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2023 | 473.884 RON | 473.884 RON | 110.643 RON | 359.697 RON | 363.241 RON | 544.992 RON | 0 RON | 544.992 RON | 412.333 RON | 132.659 RON | 15.947 RON | 527.614 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2024 | 438.387 RON | 438.387 RON | 158.768 RON | 272.064 RON | 279.619 RON | 742.200 RON | 0 RON | 742.200 RON | 684.397 RON | 57.803 RON | 15.947 RON | 716.088 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Raport Economico-Financiar
2019–20241. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 293,7 K RON | 344,8 K RON | 381,6 K RON | 473,9 K RON | 438,4 K RON |
| Venituri totale | 0 RON | 293,7 K RON | 344,8 K RON | 381,6 K RON | 473,9 K RON | 438,4 K RON |
| Cheltuieli totale | 2,9 K RON | 84,8 K RON | 114,2 K RON | 145,2 K RON | 110,6 K RON | 158,8 K RON |
| Rezultat net | −2,9 K RON | 206,0 K RON | 227,3 K RON | 232,7 K RON | 359,7 K RON | 272,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2025 (regresie liniară): 599,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2024
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,84 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,56 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,18 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 12,84 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2024)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2024)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 27,49 |
| Durata stocaj (zile) | 13 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,61 |
| Durata încasare (zile) | 596 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,9 K RON | 200 RON | 1.435,5% |
| 2020 | 18,4 K RON | 221,7 K RON | 8,3% |
| 2021 | 23,4 K RON | 454,0 K RON | 5,2% |
| 2022 | 104,7 K RON | 337,6 K RON | 31,0% |
| 2023 | 132,7 K RON | 545,0 K RON | 24,3% |
| 2024 | 57,8 K RON | 742,2 K RON | 7,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2024
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 293,7 K RON | 344,8 K RON | 381,6 K RON | 473,9 K RON | 438,4 K RON | ▼ 7,5% |
| Rezultat net | −2,9 K RON | 206,0 K RON | 227,3 K RON | 232,7 K RON | 359,7 K RON | 272,1 K RON | ▼ 24,4% |
| Total active | 200 RON | 221,7 K RON | 454,0 K RON | 337,6 K RON | 545,0 K RON | 742,2 K RON | ▲ 36,2% |
| Capitaluri proprii | −2,7 K RON | 203,3 K RON | 430,6 K RON | 232,9 K RON | 412,3 K RON | 684,4 K RON | ▲ 66,0% |
| Datorii totale | 2,9 K RON | 18,4 K RON | 23,4 K RON | 104,7 K RON | 132,7 K RON | 57,8 K RON | ▼ 56,4% |
| Lichiditate curentă | 0,07 | 12,04 | 19,40 | 3,22 | 4,11 | 12,84 | ▲ 212,6% |
| Marjă netă (%) | – | 70,14 | 65,91 | 60,98 | 75,90 | 62,06 | ▼ 18,2% |
| Scor bonitate | 22 | 95 | 100 | 95 | 100 | 87 | ▼ 13,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2024 (272,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.84), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 87/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2025 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 599,0 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2024.