Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
NEW CITY ART S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, SOLD. SPIRIDON MATEI, 3, 10, 1, 8, 48, 32087, 3, CAMERA NR. 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 0 RON | 0 RON | 29.027 RON | −29.027 RON | −29.027 RON | 4.244.883 RON | 3.720.739 RON | 524.144 RON | −89.943 RON | 4.519.101 RON | 0 RON | 497.206 RON | 0 RON | 184.275 RON | 1 |
| 2020 | 0 RON | 8 RON | 59.332 RON | −59.324 RON | −59.324 RON | 5.530.565 RON | 4.835.902 RON | 694.663 RON | −149.267 RON | 5.894.107 RON | 0 RON | 656.579 RON | 0 RON | 214.275 RON | 0 |
| 2021 | 125.225 RON | 246.740 RON | 138.153 RON | 102.673 RON | 108.587 RON | 6.127.637 RON | 5.092.530 RON | 1.035.107 RON | −46.594 RON | 6.388.506 RON | 21.981 RON | 954.746 RON | 0 RON | 214.275 RON | 0 |
| 2023 | 0 RON | 0 RON | 15.898 RON | −15.898 RON | −15.898 RON | 8.033.823 RON | 5.902.871 RON | 2.130.952 RON | 223.680 RON | 6.754.507 RON | 21.981 RON | 1.017.470 RON | 1.269.911 RON | 214.275 RON | 0 |
| 2024 | 3.110.284 RON | 3.110.734 RON | 3.015.539 RON | 79.440 RON | 95.195 RON | 4.988.519 RON | 1.359.697 RON | 3.628.822 RON | 303.121 RON | 4.185.848 RON | 2.618.364 RON | 656.535 RON | 514.513 RON | 14.963 RON | 0 |
| 2025 | 3.000.712 RON | 3.005.892 RON | 2.797.870 RON | 164.724 RON | 208.022 RON | 2.457.243 RON | 1.465.375 RON | 991.868 RON | 467.845 RON | 1.500.270 RON | 213.840 RON | 310.885 RON | 514.513 RON | 25.385 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (5)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4619 — Intermedieri în comerțul cu produse diverse
Top format din 1,853 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Lichiditate curentă sub 1.0 (0.66) — posibilă incapacitate de plată pe termen scurt
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 125,2 K RON | 0 RON | 3,11 M RON | 3,00 M RON |
| Venituri totale | 0 RON | 8 RON | 246,7 K RON | 0 RON | 3,11 M RON | 3,01 M RON |
| Cheltuieli totale | 29,0 K RON | 59,3 K RON | 138,2 K RON | 15,9 K RON | 3,02 M RON | 2,80 M RON |
| Rezultat net | −29,0 K RON | −59,3 K RON | 102,7 K RON | −15,9 K RON | 79,4 K RON | 164,7 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 3,20 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 0,66 | ≥ 1 | Slab |
| Lichiditate rapidă | 0,52 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,31 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,64 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 14,03 |
| Durata stocaj (zile) | 26 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 9,65 |
| Durata încasare (zile) | 38 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 4,52 M RON | 4,24 M RON | 106,5% |
| 2020 | 5,89 M RON | 5,53 M RON | 106,6% |
| 2021 | 6,39 M RON | 6,13 M RON | 104,3% |
| 2023 | 6,75 M RON | 8,03 M RON | 84,1% |
| 2024 | 4,19 M RON | 4,99 M RON | 83,9% |
| 2025 | 1,50 M RON | 2,46 M RON | 61,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 0 RON | 0 RON | 125,2 K RON | 0 RON | 3,11 M RON | 3,00 M RON | ▼ 3,5% |
| Rezultat net | −29,0 K RON | −59,3 K RON | 102,7 K RON | −15,9 K RON | 79,4 K RON | 164,7 K RON | ▲ 107,4% |
| Total active | 4,24 M RON | 5,53 M RON | 6,13 M RON | 8,03 M RON | 4,99 M RON | 2,46 M RON | ▼ 50,7% |
| Capitaluri proprii | −89,9 K RON | −149,3 K RON | −46,6 K RON | 223,7 K RON | 303,1 K RON | 467,8 K RON | ▲ 54,3% |
| Datorii totale | 4,52 M RON | 5,89 M RON | 6,39 M RON | 6,75 M RON | 4,19 M RON | 1,50 M RON | ▼ 64,2% |
| Lichiditate curentă | 0,12 | 0,12 | 0,16 | 0,32 | 0,87 | 0,66 | ▼ 23,7% |
| Marjă netă (%) | – | – | 81,99 | – | 2,55 | 5,49 | ▲ 115,3% |
| Scor bonitate | 22 | 22 | 50 | 28 | 51 | 55 | ▲ 7,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (164,7 K RON).
- •Scorul de bonitate de 55/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 3,20 M RON.
Riscuri identificate
- •Lichiditate curentă sub 1.0 — compania poate întâmpina dificultăți în onorarea obligațiilor pe termen scurt.
Recomandări
- •Optimizarea managementului capitalului de lucru: reducerea stocurilor, accelerarea încasării creanțelor.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.