Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
ANDREEA'S PLAST CONSULT S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, BUNICUŢEI, 20, 60649, 6
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 40.959 RON | 41.027 RON | 10.913 RON | 28.885 RON | 30.114 RON | 31.332 RON | 0 RON | 31.332 RON | 29.085 RON | 2.247 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2020 | 288.405 RON | 289.084 RON | 209.944 RON | 73.174 RON | 79.140 RON | 140.062 RON | 0 RON | 140.062 RON | 102.259 RON | 37.803 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2021 | 99.568 RON | 99.568 RON | 84.022 RON | 13.987 RON | 15.546 RON | 94.185 RON | 0 RON | 94.185 RON | 74.142 RON | 20.043 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2022 | 106.627 RON | 106.627 RON | 100.222 RON | 5.790 RON | 6.405 RON | 108.858 RON | 0 RON | 108.858 RON | 79.933 RON | 28.925 RON | 0 RON | 87.253 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2023 | 249.791 RON | 249.791 RON | 201.533 RON | 45.810 RON | 48.258 RON | 109.216 RON | 0 RON | 109.216 RON | 46.143 RON | 63.073 RON | 4.000 RON | 84.103 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Raport Economico-Financiar
2019–20231. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,0 K RON | 288,4 K RON | 99,6 K RON | 106,6 K RON | 249,8 K RON |
| Venituri totale | 41,0 K RON | 289,1 K RON | 99,6 K RON | 106,6 K RON | 249,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 10,9 K RON | 209,9 K RON | 84,0 K RON | 100,2 K RON | 201,5 K RON |
| Rezultat net | 28,9 K RON | 73,2 K RON | 14,0 K RON | 5,8 K RON | 45,8 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2024 (regresie liniară): 227,8 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2023
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 1,67 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,33 | ≥ 0.2 | Acceptabil |
| Solvabilitate | 1,73 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2023)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2023)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 62,45 |
| Durata stocaj (zile) | 6 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 2,97 |
| Durata încasare (zile) | 123 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 2,2 K RON | 31,3 K RON | 7,2% |
| 2020 | 37,8 K RON | 140,1 K RON | 27,0% |
| 2021 | 20,0 K RON | 94,2 K RON | 21,3% |
| 2022 | 28,9 K RON | 108,9 K RON | 26,6% |
| 2023 | 63,1 K RON | 109,2 K RON | 57,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2023
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 41,0 K RON | 288,4 K RON | 99,6 K RON | 106,6 K RON | 249,8 K RON | ▲ 134,3% |
| Rezultat net | 28,9 K RON | 73,2 K RON | 14,0 K RON | 5,8 K RON | 45,8 K RON | ▲ 691,2% |
| Total active | 31,3 K RON | 140,1 K RON | 94,2 K RON | 108,9 K RON | 109,2 K RON | ▲ 0,3% |
| Capitaluri proprii | 29,1 K RON | 102,3 K RON | 74,1 K RON | 79,9 K RON | 46,1 K RON | ▼ 42,3% |
| Datorii totale | 2,2 K RON | 37,8 K RON | 20,0 K RON | 28,9 K RON | 63,1 K RON | ▲ 118,1% |
| Lichiditate curentă | 13,94 | 3,71 | 4,70 | 3,76 | 1,73 | ▼ 54,0% |
| Marjă netă (%) | 70,52 | 25,37 | 14,05 | 5,43 | 18,34 | ▲ 237,8% |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 87 | 82 | 85 | ▲ 3,7% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2023 (45,8 K RON).
- •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2023.