ADRIAN AUTO SERVICE SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 1, Intr. Mandolinei, 2, 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 1.150 RON | 1.150 RON | 0 RON | 966 RON | 1.150 RON | 235.437 RON | 352 RON | 235.085 RON | 221.870 RON | 13.567 RON | 25.035 RON | 167.090 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 5.500 RON | 5.500 RON | 65 RON | 4.570 RON | 5.435 RON | 240.937 RON | 352 RON | 240.585 RON | 226.440 RON | 14.497 RON | 25.035 RON | 172.590 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 230 RON | −230 RON | −230 RON | 240.937 RON | 352 RON | 240.585 RON | 226.210 RON | 14.727 RON | 25.035 RON | 172.590 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (13)
- 4521 Construcţii de clădiri şi lucrări de geniu
- 4522 Lucrări de învelitori, şarpante şi terase la construcţii
- 4525 Alte lucrări speciale de construcţii
- 4531 Comerţ cu ridicata de piese şi accesorii pentru autovehicule
- 4533 Lucrări de instalaţii tehnico-sanitare
- 4534 Alte lucrări de instalaţii
- 4542 Lucrări de tâmplărie şi dulgherie
- 4543 Lucrări de pardosire şi placare a pereţilor
- 4544 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli şi montări de geamuri
- 4545 Alte lucrări de finisare
- 5010 Transporturi maritime și costiere de pasageri
- 5020 Transporturi maritime și costiere de marfă
- 5030 Transportul de pasageri pe căi navigabile interioare
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
9531 — Repararea și întreținerea autovehiculelor
Top format din 672 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
- •Pierdere netă înregistrată în 2025 (−230 RON)
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,2 K RON | 5,5 K RON | 0 RON |
| Venituri totale | 1,2 K RON | 5,5 K RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 0 RON | 65 RON | 230 RON |
| Rezultat net | 966 RON | 4,6 K RON | −230 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 1,1 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 16,34 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 14,64 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 2,92 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 16,36 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 13,6 K RON | 235,4 K RON | 5,8% |
| 2024 | 14,5 K RON | 240,9 K RON | 6,0% |
| 2025 | 14,7 K RON | 240,9 K RON | 6,1% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 1,2 K RON | 5,5 K RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 966 RON | 4,6 K RON | −230 RON | ▼ 105,0% |
| Total active | 235,4 K RON | 240,9 K RON | 240,9 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 221,9 K RON | 226,4 K RON | 226,2 K RON | ▼ 0,1% |
| Datorii totale | 13,6 K RON | 14,5 K RON | 14,7 K RON | ▲ 1,6% |
| Lichiditate curentă | 17,33 | 16,60 | 16,34 | ▼ 1,6% |
| Marjă netă (%) | 84,00 | 83,09 | – | – |
| Scor bonitate | 87 | 95 | 60 | ▼ 36,8% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2023, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (16.34), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 60/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 1,1 K RON.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
- •Compania înregistrează pierdere netă în 2025, ceea ce erodează capitalurile proprii.
Recomandări
- •Reducerea costurilor operaționale și identificarea surselor de venituri suplimentare.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.