Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
INSIDE WEBCARE SOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 5, HUMULEŞTI, 10, H7, A, 3, 16, 5, Camera nr.1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 5.000 RON | 5.000 RON | 260 RON | 4.590 RON | 4.740 RON | 4.940 RON | 287 RON | 4.653 RON | 4.790 RON | 150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 0 RON | 0 RON | 3.487 RON | −3.487 RON | −3.487 RON | 1.453 RON | 12 RON | 1.441 RON | 1.303 RON | 150 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 20.790 RON | 20.790 RON | 7.195 RON | 12.971 RON | 13.595 RON | 14.845 RON | 44 RON | 14.801 RON | 14.275 RON | 570 RON | 0 RON | 800 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (30)
- 1811 Tipărirea ziarelor
- 1812 Alte activități de tipărire n.c.a.
- 1813 Servicii pregătitoare pentru pretipărire
- 1814 Legătorie și servicii conexe
- 4651 Comerţ cu ridicata al calculatoarelor, echipamentelor periferice şi software- ului
- 4652 Comerţ cu ridicata de componente şi echipamente electronice şi de telecomunicaţii
- 4676 Comerţ cu ridicata al altor produse intermediare
- 4690 Comerț cu ridicata nespecializat
- 4741 Comerţ cu amănuntul al calculatoarelor, unităţilor periferice şi software-ului in magazine specializate
- 4742 Comerţ cu amănuntul al echipamentului pentru telecomunicaţii în magazine specializate
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 5819 Alte activități de editare
- 5821 Activități de editare a jocurilor de calculator
- 5829 Activități de editare a altor produse software
- 5920 Activități de realizare a înregistrărilor audio și activități de editare muzicală
- 6110 Activități de telecomunicații prin rețele cu cablu, prin rețele fără cablu și prin satelit
- 6190 Alte activități de telecomunicații
- 6201 Activităţi de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
- 6202 Activităţi de consultanţă în tehnologia informaţiei
- 6203 Activităţi de management (gestiune şi exploatare) a mijloacelor de calcul
- 6209 Alte activităţi de servicii privind tehnologia informaţiei
- 6311 Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web şi activităţi conexe
- 6312 Activităţi ale portalurilor web
- 6399 Alte activităţi de servicii informaţionale n.c.a.
- 7311 Activități ale agențiilor de publicitate
- 7312 Servicii de reprezentare media
- 7410 Activităţi de design specializat
- 7420 Activități fotografice
- 9511 Repararea calculatoarelor şi a echipamentelor periferice
- 9512 Repararea echipamentelor de comunicaţii
Raport Economico-Financiar
2020–20221. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2020 | 2021 | 2022 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,0 K RON | 0 RON | 20,8 K RON |
| Venituri totale | 5,0 K RON | 0 RON | 20,8 K RON |
| Cheltuieli totale | 260 RON | 3,5 K RON | 7,2 K RON |
| Rezultat net | 4,6 K RON | −3,5 K RON | 13,0 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2023 (regresie liniară): 24,4 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2022
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 25,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 25,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 24,56 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 26,04 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2022)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2022)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 25,99 |
| Durata încasare (zile) | 14 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2020 | 150 RON | 4,9 K RON | 3,0% |
| 2021 | 150 RON | 1,5 K RON | 10,3% |
| 2022 | 570 RON | 14,8 K RON | 3,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2022
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2020 | 2021 | 2022 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 5,0 K RON | 0 RON | 20,8 K RON | – |
| Rezultat net | 4,6 K RON | −3,5 K RON | 13,0 K RON | ▲ 472,0% |
| Total active | 4,9 K RON | 1,5 K RON | 14,8 K RON | ▲ 921,7% |
| Capitaluri proprii | 4,8 K RON | 1,3 K RON | 14,3 K RON | ▲ 995,5% |
| Datorii totale | 150 RON | 150 RON | 570 RON | ▲ 280,0% |
| Lichiditate curentă | 31,02 | 9,61 | 25,97 | ▲ 170,3% |
| Marjă netă (%) | 91,80 | – | 62,39 | – |
| Scor bonitate | 87 | 60 | 95 | ▲ 58,3% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2020, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2022 (13,0 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (25.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2023 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 24,4 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2020–2022.