STILL CONSTRUCT CONSULTING SRL
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 4, STOIAN MILITARU, 57, 40712, 4, CAMERA 1
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 299.580 RON | 299.580 RON | 67.888 RON | 226.482 RON | 231.692 RON | 594.157 RON | 115 RON | 594.042 RON | 560.148 RON | 34.009 RON | 0 RON | 3.767 RON | 0 RON | 0 RON | 3 |
| 2020 | 212.450 RON | 217.190 RON | 132.131 RON | 82.934 RON | 85.059 RON | 739.397 RON | 115 RON | 739.282 RON | 643.082 RON | 96.315 RON | 4.910 RON | −78.057 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2022 | 194.027 RON | 194.027 RON | 160.242 RON | 31.845 RON | 33.785 RON | 721.676 RON | 115 RON | 721.561 RON | 706.228 RON | 15.448 RON | 0 RON | 679.400 RON | 0 RON | 0 RON | 2 |
| 2023 | 62.215 RON | 62.215 RON | 84.796 RON | −23.203 RON | −22.581 RON | 688.470 RON | 115 RON | 688.355 RON | 683.025 RON | 5.445 RON | 0 RON | 676.400 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 57.300 RON | 57.300 RON | 46.311 RON | 9.217 RON | 10.989 RON | 694.014 RON | 115 RON | 693.899 RON | 692.242 RON | 1.772 RON | 0 RON | 692.710 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 101.705 RON | 101.705 RON | 83.185 RON | 15.557 RON | 18.520 RON | 890.448 RON | 115 RON | 890.333 RON | 707.799 RON | 182.649 RON | 8.968 RON | 872.210 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (3)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4322 — Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
Top format din 2,341 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299,6 K RON | 212,5 K RON | 194,0 K RON | 62,2 K RON | 57,3 K RON | 101,7 K RON |
| Venituri totale | 299,6 K RON | 217,2 K RON | 194,0 K RON | 62,2 K RON | 57,3 K RON | 101,7 K RON |
| Cheltuieli totale | 67,9 K RON | 132,1 K RON | 160,2 K RON | 84,8 K RON | 46,3 K RON | 83,2 K RON |
| Rezultat net | 226,5 K RON | 82,9 K RON | 31,8 K RON | −23,2 K RON | 9,2 K RON | 15,6 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 12,2 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 4,87 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 4,83 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 0,05 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 4,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 11,34 |
| Durata stocaj (zile) | 32 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 0,12 |
| Durata încasare (zile) | 3.130 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 34,0 K RON | 594,2 K RON | 5,7% |
| 2020 | 96,3 K RON | 739,4 K RON | 13,0% |
| 2022 | 15,4 K RON | 721,7 K RON | 2,1% |
| 2023 | 5,4 K RON | 688,5 K RON | 0,8% |
| 2024 | 1,8 K RON | 694,0 K RON | 0,3% |
| 2025 | 182,6 K RON | 890,4 K RON | 20,5% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299,6 K RON | 212,5 K RON | 194,0 K RON | 62,2 K RON | 57,3 K RON | 101,7 K RON | ▲ 77,5% |
| Rezultat net | 226,5 K RON | 82,9 K RON | 31,8 K RON | −23,2 K RON | 9,2 K RON | 15,6 K RON | ▲ 68,8% |
| Total active | 594,2 K RON | 739,4 K RON | 721,7 K RON | 688,5 K RON | 694,0 K RON | 890,4 K RON | ▲ 28,3% |
| Capitaluri proprii | 560,1 K RON | 643,1 K RON | 706,2 K RON | 683,0 K RON | 692,2 K RON | 707,8 K RON | ▲ 2,2% |
| Datorii totale | 34,0 K RON | 96,3 K RON | 15,4 K RON | 5,4 K RON | 1,8 K RON | 182,6 K RON | ▲ 10.207,5% |
| Lichiditate curentă | 17,47 | 7,68 | 46,71 | 126,42 | 391,59 | 4,87 | ▼ 98,8% |
| Marjă netă (%) | 75,60 | 39,04 | 16,41 | -37,29 | 16,09 | 15,30 | ▼ 4,9% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 87 | 64 | 95 | 95 | ▲ 0,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2019, reflectând o contracție a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (15,6 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (4.87), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 95/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.