Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SLIM SOLUTIONS S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, COLENTINA, 16, B3, 1, 11, 2
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2019 | 17.300 RON | 17.300 RON | 116 RON | 16.665 RON | 17.184 RON | 17.890 RON | 476 RON | 17.414 RON | 16.865 RON | 1.025 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2020 | 147.370 RON | 147.370 RON | 5.594 RON | 137.670 RON | 141.776 RON | 139.676 RON | 0 RON | 139.676 RON | 137.910 RON | 1.766 RON | 0 RON | 57.059 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2021 | 237.610 RON | 237.610 RON | 9.950 RON | 220.674 RON | 227.660 RON | 232.125 RON | 0 RON | 232.125 RON | 220.914 RON | 11.324 RON | 0 RON | 140.953 RON | 0 RON | 113 RON | 0 |
| 2022 | 1.005.180 RON | 1.005.180 RON | 919.259 RON | 77.005 RON | 85.921 RON | 374.199 RON | 0 RON | 374.199 RON | 77.246 RON | 269.861 RON | 239.197 RON | 81.269 RON | 27.204 RON | 112 RON | 1 |
| 2023 | 1.034.650 RON | 1.034.650 RON | 1.165.502 RON | −141.199 RON | −130.852 RON | 326.189 RON | 0 RON | 326.189 RON | −140.829 RON | 414.424 RON | 269.464 RON | 5.701 RON | 52.688 RON | 94 RON | 1 |
| 2024 | 1.482.761 RON | 1.482.761 RON | 1.461.394 RON | 15.403 RON | 21.367 RON | 378.735 RON | 167 RON | 378.568 RON | −125.426 RON | 418.345 RON | 323.601 RON | 14.236 RON | 86.296 RON | 480 RON | 1 |
| 2025 | 1.718.040 RON | 1.718.040 RON | 1.588.326 RON | 110.312 RON | 129.714 RON | 504.569 RON | 0 RON | 504.569 RON | −15.113 RON | 403.649 RON | 410.696 RON | 13.460 RON | 116.409 RON | 376 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (6)
- 4771 Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
- 4772 Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele
- 4782 Comerț cu amănuntul al pieselor și accesoriilor pentru autovehicule
- 4791 Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4771 — Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
Top format din 1,100 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2019–20251. Sumar Executiv
- •Capitaluri proprii negative (−15.113 RON) — datoriile depășesc activele
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,3 K RON | 147,4 K RON | 237,6 K RON | 1,01 M RON | 1,03 M RON | 1,48 M RON | 1,72 M RON |
| Venituri totale | 17,3 K RON | 147,4 K RON | 237,6 K RON | 1,01 M RON | 1,03 M RON | 1,48 M RON | 1,72 M RON |
| Cheltuieli totale | 116 RON | 5,6 K RON | 10,0 K RON | 919,3 K RON | 1,17 M RON | 1,46 M RON | 1,59 M RON |
| Rezultat net | 16,7 K RON | 137,7 K RON | 220,7 K RON | 77,0 K RON | −141,2 K RON | 15,4 K RON | 110,3 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 2,03 M RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
| Lichiditate rapidă | 0,23 | ≥ 0.8 | Slab |
| Lichiditate imediată | 0,20 | ≥ 0.2 | Slab |
| Solvabilitate | 1,25 | ≥ 1 | Acceptabil |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | 4,18 |
| Durata stocaj (zile) | 87 |
| Rotație creanțe (ori/an) | 127,64 |
| Durata încasare (zile) | 3 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2019 | 1,0 K RON | 17,9 K RON | 5,7% |
| 2020 | 1,8 K RON | 139,7 K RON | 1,3% |
| 2021 | 11,3 K RON | 232,1 K RON | 4,9% |
| 2022 | 269,9 K RON | 374,2 K RON | 72,1% |
| 2023 | 414,4 K RON | 326,2 K RON | 127,1% |
| 2024 | 418,3 K RON | 378,7 K RON | 110,5% |
| 2025 | 403,6 K RON | 504,6 K RON | 80,0% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2019 | 2020 | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 17,3 K RON | 147,4 K RON | 237,6 K RON | 1,01 M RON | 1,03 M RON | 1,48 M RON | 1,72 M RON | ▲ 15,9% |
| Rezultat net | 16,7 K RON | 137,7 K RON | 220,7 K RON | 77,0 K RON | −141,2 K RON | 15,4 K RON | 110,3 K RON | ▲ 616,2% |
| Total active | 17,9 K RON | 139,7 K RON | 232,1 K RON | 374,2 K RON | 326,2 K RON | 378,7 K RON | 504,6 K RON | ▲ 33,2% |
| Capitaluri proprii | 16,9 K RON | 137,9 K RON | 220,9 K RON | 77,2 K RON | −140,8 K RON | −125,4 K RON | −15,1 K RON | ▲ 88,0% |
| Datorii totale | 1,0 K RON | 1,8 K RON | 11,3 K RON | 269,9 K RON | 414,4 K RON | 418,3 K RON | 403,6 K RON | ▼ 3,5% |
| Lichiditate curentă | 16,99 | 79,09 | 20,50 | 1,39 | 0,79 | 0,90 | 1,25 | ▲ 38,1% |
| Marjă netă (%) | 96,33 | 93,42 | 92,87 | 7,66 | -13,65 | 1,04 | 6,42 | ▲ 517,3% |
| Scor bonitate | 87 | 100 | 95 | 62 | 17 | 50 | 62 | ▲ 24,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2019, indicând o extindere a activității.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (110,3 K RON).
- •Scorul de bonitate de 62/100 (Clasa B) indică un risc mediu — monitorizare recomandată.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 2,03 M RON.
Riscuri identificate
- •Capitalurile proprii negative — pasivele depășesc activele.
Recomandări
- •Necesară majorare de capital sau restructurare a datoriilor pentru redresare financiară.
- •Consultarea unui specialist în restructurare financiară.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2019–2025.