Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SPECTRUM EVOLUTION S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 2, COLENTINA, 16, 21177, 2, CLĂDIREA CRIZANTEMA BL.A5, ETAJUL TEHNIC, UNITATE INDIVIDUALĂ NR.93, SUPRAFAŢĂ 20,85MP
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023 | 299.546 RON | 299.546 RON | 12.122 RON | 284.488 RON | 287.424 RON | 291.911 RON | 0 RON | 291.911 RON | 284.688 RON | 7.223 RON | 0 RON | 140.547 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2024 | 284.888 RON | 284.889 RON | 105.897 RON | 176.143 RON | 178.992 RON | 200.959 RON | 0 RON | 200.959 RON | 176.383 RON | 24.576 RON | 0 RON | 173.393 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
| 2025 | 372.336 RON | 373.251 RON | 58.409 RON | 310.136 RON | 314.842 RON | 340.907 RON | 0 RON | 340.907 RON | 314.444 RON | 26.463 RON | 0 RON | 240.985 RON | 0 RON | 0 RON | 1 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Trebuie să fii logat pentru a vedea contactele
Locație pe hartă
Coduri CAEN (15)
- 2223 Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
- 4321 Lucrări de instalații electrice
- 4329 Alte lucrări de instalaţii pentru construcţii
- 4334 Lucrări de vopsitorie, zugrăveli și montări de geamuri
- 4619 Intermedieri în comerțul cu produse diverse
- 4663 Comerț cu ridicata al mașinilor pentru industria minieră și construcții
- 4669 Comerţ cu ridicata al altor maşini şi echipamente
- 4719 Comerţ cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare
- 4799 Comerţ cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioşcurilor şi pieţelor
- 6832 Alte activități pentru tranzacții imobiliare pe bază de comision sau contract
- 8020 Activităţi de servicii privind sistemele de securizare
- 8110 Activități de servicii suport combinate
- 8121 Activități generale de curățenie a clădirilor
- 8122 Activități specializate de curățenie
- 8129 Alte activităţi de curăţenie
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4321 — Lucrări de instalații electrice
Top format din 1,571 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2023–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299,5 K RON | 284,9 K RON | 372,3 K RON |
| Venituri totale | 299,5 K RON | 284,9 K RON | 373,3 K RON |
| Cheltuieli totale | 12,1 K RON | 105,9 K RON | 58,4 K RON |
| Rezultat net | 284,5 K RON | 176,1 K RON | 310,1 K RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 391,7 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 12,88 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 12,88 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 3,78 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 12,88 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | 1,55 |
| Durata încasare (zile) | 236 |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2023 | 7,2 K RON | 291,9 K RON | 2,5% |
| 2024 | 24,6 K RON | 201,0 K RON | 12,2% |
| 2025 | 26,5 K RON | 340,9 K RON | 7,8% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 299,5 K RON | 284,9 K RON | 372,3 K RON | ▲ 30,7% |
| Rezultat net | 284,5 K RON | 176,1 K RON | 310,1 K RON | ▲ 76,1% |
| Total active | 291,9 K RON | 201,0 K RON | 340,9 K RON | ▲ 69,6% |
| Capitaluri proprii | 284,7 K RON | 176,4 K RON | 314,4 K RON | ▲ 78,3% |
| Datorii totale | 7,2 K RON | 24,6 K RON | 26,5 K RON | ▲ 7,7% |
| Lichiditate curentă | 40,41 | 8,18 | 12,88 | ▲ 57,5% |
| Marjă netă (%) | 94,97 | 61,83 | 83,29 | ▲ 34,7% |
| Scor bonitate | 87 | 80 | 100 | ▲ 25,0% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri s-a menținut relativ stabilă în perioada analizată.
- •Compania a înregistrat profit net în 2025 (310,1 K RON).
- •Lichiditate curentă bună (12.88), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 100/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
- •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 391,7 K RON.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.