Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum
SPORT VENDOR ONLINE S.R.L.
Date generale
Adresă
România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 3, MATACHE DOBRESCU, 8, 1, 1, 1, 17, 31097, 3
Date de bilanț 2019–2024
| An | Cifra de afaceri | Venituri totale | Cheltuieli totale | Profit / Pierdere net | Profit / Pierdere brut | Active totale | Active imobilizate | Active circulante | Capitaluri | Datorii | Stocuri | Creanțe | Venituri în avans | Cheltuieli în avans | Nr. salariați |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021 | 86.485 RON | 86.485 RON | 75.085 RON | 8.780 RON | 11.400 RON | 22.742 RON | 0 RON | 22.742 RON | 8.980 RON | 13.762 RON | 0 RON | 17.406 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2022 | 34.302 RON | 34.302 RON | 35.626 RON | −2.353 RON | −1.324 RON | 20.388 RON | 0 RON | 20.388 RON | 6.627 RON | 13.761 RON | 0 RON | 17.405 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2023 | 111 RON | 111 RON | 1.965 RON | −1.854 RON | −1.854 RON | 4.773 RON | 0 RON | 4.773 RON | 4.773 RON | 0 RON | −781 RON | 4.114 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2024 | 0 RON | 781 RON | 1.009 RON | −228 RON | −228 RON | 5.114 RON | 0 RON | 5.114 RON | 4.544 RON | 570 RON | 0 RON | 4.113 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
| 2025 | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 0 RON | 5.114 RON | 0 RON | 5.114 RON | 4.544 RON | 570 RON | 0 RON | 4.113 RON | 0 RON | 0 RON | 0 |
Reprezentanți și administratori (1)
Date de contact
Lipsă date de contact,
adaugă acum!
Locație pe hartă
Coduri CAEN (1)
Lideri din domeniu
Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).
4791 — Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat
Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).
Raport Economico-Financiar
2021–20251. Sumar Executiv
2. Analiza Rezultatelor Financiare
Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli
Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)
| An | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 |
|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,5 K RON | 34,3 K RON | 111 RON | 0 RON | 0 RON |
| Venituri totale | 86,5 K RON | 34,3 K RON | 111 RON | 781 RON | 0 RON |
| Cheltuieli totale | 75,1 K RON | 35,6 K RON | 2,0 K RON | 1,0 K RON | 0 RON |
| Rezultat net | 8,8 K RON | −2,4 K RON | −1,9 K RON | −228 RON | 0 RON |
3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor
Figura 3 — Tendința anuală
Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): −38,0 K RON
4. Capitaluri Proprii și Datorii
Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii
5. Lichiditate și Solvabilitate
Figura 5 — Indicatori de Lichiditate
Praguri: ■ 1.0 (minim) ■ 2.0 (optim)
Valori 2025
| Indicator | Valoare | Prag | Status |
|---|---|---|---|
| Lichiditate curentă | 8,97 | ≥ 1 | Bun |
| Lichiditate rapidă | 8,97 | ≥ 0.8 | Bun |
| Lichiditate imediată | 1,76 | ≥ 0.2 | Bun |
| Solvabilitate | 8,97 | ≥ 1 | Bun |
6. Structura Activelor (2025)
Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante
Figura 6b — Componente Active Circulante
7. Indicatori de Activitate
Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar
Indicatori rotație (2025)
| Indicator | Valoare |
|---|---|
| Rotație stocuri (ori/an) | – |
| Durata stocaj (zile) | – |
| Rotație creanțe (ori/an) | – |
| Durata încasare (zile) | – |
8. Marje de Profitabilitate
Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri
Figura 9 — Marje procentuale (%)
9. Analiza Datoriilor
Figura 10 — Datorii vs. Total Active
| An | Datorii | Total active | Rată îndatorare |
|---|---|---|---|
| 2021 | 13,8 K RON | 22,7 K RON | 60,5% |
| 2022 | 13,8 K RON | 20,4 K RON | 67,5% |
| 2023 | 0 RON | 4,8 K RON | 0,0% |
| 2024 | 570 RON | 5,1 K RON | 11,2% |
| 2025 | 570 RON | 5,1 K RON | 11,2% |
10. Scor de Bonitate și Risc
Figura 11 — Scor bonitate 2025
Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate
11. Analiza Tendințelor
| Indicator | 2021 | 2022 | 2023 | 2024 | 2025 | YoY |
|---|---|---|---|---|---|---|
| Cifra de afaceri | 86,5 K RON | 34,3 K RON | 111 RON | 0 RON | 0 RON | – |
| Rezultat net | 8,8 K RON | −2,4 K RON | −1,9 K RON | −228 RON | 0 RON | – |
| Total active | 22,7 K RON | 20,4 K RON | 4,8 K RON | 5,1 K RON | 5,1 K RON | ▲ 0,0% |
| Capitaluri proprii | 9,0 K RON | 6,6 K RON | 4,8 K RON | 4,5 K RON | 4,5 K RON | ▲ 0,0% |
| Datorii totale | 13,8 K RON | 13,8 K RON | 0 RON | 570 RON | 570 RON | ▲ 0,0% |
| Lichiditate curentă | 1,65 | 1,48 | – | 8,97 | 8,97 | ▲ 0,0% |
| Marjă netă (%) | 10,15 | -6,86 | -1.670,27 | – | – | – |
| Scor bonitate | 77 | 42 | 44 | 67 | 75 | ▲ 11,9% |
12. Concluzii, Riscuri și Recomandări
Concluzii
- •Cifra de afaceri a scăzut față de 2021, reflectând o contracție a activității.
- •Lichiditate curentă bună (8.97), compania dispune de resurse suficiente pentru obligații curente.
- •Scorul de bonitate de 75/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
Riscuri identificate
- •Tendință de scădere a veniturilor operaționale.
Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2021–2025.