Publicitate

Interesat să plasezi banner aici? Vezi cum

VOLTAGURU S.R.L.

CUI: 47408589 J40/180/2023 SRL Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6
Funcțiune

Date generale

CUI (cod unic de înregistrare) 47408589
Cod înmatriculare J40/180/2023
EUID ROONRC.J40/180/2023
Data înmatriculării 2023-01-06
Formă juridică SRL
Stare Funcțiune
Ani de activitate 3 ani
Salariați (2025) 1 angajați

Adresă

România, Bucureşti, Bucureşti Sectorul 6, PORUMBACU, 72, 89, 1, 7, 44, 6, CAMERA 1

Țară: România
Județ: Bucureşti
Localitate: Bucureşti Sectorul 6
Sector: 6
Stradă: PORUMBACU
Număr: 72
Bloc: 89
Scară: 1
Etaj: 7
Apartament: 44
Completare adresă: CAMERA 1

Date de bilanț 2019–2024

An Cifra de afaceri Venituri totale Cheltuieli totale Profit / Pierdere net Profit / Pierdere brut Active totale Active imobilizate Active circulante Capitaluri Datorii Stocuri Creanțe Venituri în avans Cheltuieli în avans Nr. salariați
2023 18.927 RON 19.850 RON 59.472 RON −39.821 RON −39.622 RON 11.171 RON 0 RON 11.171 RON −39.621 RON 50.792 RON 8.805 RON 1.749 RON 0 RON 0 RON 1
2024 100.308 RON 103.943 RON 96.828 RON 5.859 RON 7.115 RON 50.002 RON 0 RON 50.002 RON −33.762 RON 83.764 RON 37.829 RON 6.362 RON 0 RON 0 RON 1
2025 421.478 RON 427.348 RON 301.666 RON 105.975 RON 125.682 RON 187.270 RON 0 RON 187.270 RON 72.213 RON 132.908 RON 133.723 RON 43.041 RON 0 RON 17.851 RON 1

Reprezentanți și administratori (1)

POPESCU ION-VIOREL
administrator
Dâmboviţa, România
Pagina administratorului

Date de contact

Lipsă date de contact,
adaugă acum!

Locație pe hartă

Deschide în Google Maps

Coduri CAEN (1)

Lideri din domeniu

Top companii din Bucureşti, cod CAEN — după cifra de afaceri (2025).

Top format din 5,933 companii din județul Bucureşti. Apasă pe o felie pt a deschide pagina acelei companii (filă nouă).

Raport Economico-Financiar

2023–2025

1. Sumar Executiv

Cifra de Afaceri 2025
421,5 K RON
Rezultat Net 2025
106,0 K RON
Total Active 2025
187,3 K RON
Scor Bonitate
85/100
A
Risc Scăzut — Clasa A
Scor bonitate: 85/100

2. Analiza Rezultatelor Financiare

Figura 1 — Cifra de Afaceri, Venituri și Cheltuieli

Figura 2 — Rezultat Net (Profit / Pierdere)

An 202320242025
Cifra de afaceri 18,9 K RON 100,3 K RON 421,5 K RON
Venituri totale 19,9 K RON 103,9 K RON 427,3 K RON
Cheltuieli totale 59,5 K RON 96,8 K RON 301,7 K RON
Rezultat net −39,8 K RON 5,9 K RON 106,0 K RON

3. Evoluția Veniturilor și Cheltuielilor

Figura 3 — Tendința anuală

Proiecție cifră de afaceri 2026 (regresie liniară): 582,8 K RON

4. Capitaluri Proprii și Datorii

Figura 4 — Capitaluri vs. Datorii

5. Lichiditate și Solvabilitate

Figura 5 — Indicatori de Lichiditate

Praguri: ■ 1.0 (minim)   ■ 2.0 (optim)

Valori 2025

IndicatorValoarePragStatus
Lichiditate curentă 1,41 ≥ 1 Acceptabil
Lichiditate rapidă 0,40 ≥ 0.8 Slab
Lichiditate imediată 0,08 ≥ 0.2 Slab
Solvabilitate 1,41 ≥ 1 Acceptabil

6. Structura Activelor (2025)

Figura 6a — Active Imobilizate vs. Circulante

Active imobilizate0 RON (0%)
Active circulante187,3 K RON (100%)

Figura 6b — Componente Active Circulante

Stocuri133,7 K RON
Creanțe43,0 K RON
Numerar10,5 K RON

7. Indicatori de Activitate

Figura 7 — Stocuri, Creanțe și Numerar

Indicatori rotație (2025)

IndicatorValoare
Rotație stocuri (ori/an) 3,15
Durata stocaj (zile) 116
Rotație creanțe (ori/an) 9,79
Durata încasare (zile) 37

8. Marje de Profitabilitate

Figura 8 — Cheltuieli vs. Cifra de Afaceri

Figura 9 — Marje procentuale (%)

Marjă brută
29,8%
Marjă netă
25,1%
ROA
56,6%

9. Analiza Datoriilor

Figura 10 — Datorii vs. Total Active

AnDatoriiTotal activeRată îndatorare
2023 50,8 K RON 11,2 K RON 454,7%
2024 83,8 K RON 50,0 K RON 167,5%
2025 132,9 K RON 187,3 K RON 71,0%

10. Scor de Bonitate și Risc

Figura 11 — Scor bonitate 2025

85
din 100 puncte
Clasa A — Risc Scăzut
Lichiditate — Acceptabilă (LC ≥ 1.0) 15/25
Capital — Bună (> 30% din active) 20/25
Profitabilitate — Excelentă (marjă > 10%) 25/25
Tendinta — Tendință pozitivă pe toate criteriile 25/25

Figura 12 — Evoluția scorului de bonitate

11. Analiza Tendințelor

Indicator 202320242025 YoY
Cifra de afaceri 18,9 K RON 100,3 K RON 421,5 K RON ▲ 320,2%
Rezultat net −39,8 K RON 5,9 K RON 106,0 K RON ▲ 1.708,8%
Total active 11,2 K RON 50,0 K RON 187,3 K RON ▲ 274,5%
Capitaluri proprii −39,6 K RON −33,8 K RON 72,2 K RON ▲ 313,9%
Datorii totale 50,8 K RON 83,8 K RON 132,9 K RON ▲ 58,7%
Lichiditate curentă 0,22 0,60 1,41 ▲ 136,1%
Marjă netă (%) -210,39 5,84 25,14 ▲ 330,5%
Scor bonitate 19 55 85 ▲ 54,5%

12. Concluzii, Riscuri și Recomandări

Concluzii

  • •Cifra de afaceri a crescut semnificativ față de 2023, indicând o extindere a activității.
  • •Compania a înregistrat profit net în 2025 (106,0 K RON).
  • •Scorul de bonitate de 85/100 (Clasa A) indică un profil financiar sănătos.
  • •Proiecția liniară pentru 2026 sugerează o posibilă creștere a cifrei de afaceri la 582,8 K RON.

Raportul este generat automat pe baza datelor publice din Ministerul Finanțelor. Nu constituie consultanță financiară sau juridică. Datele se referă la exercițiile financiare 2023–2025.